13.8.2017 | Obecné, Sezona 17/18

V domácím zápase jsme získali první bod nové sezóny

Sobota 12.8.2017 v 17:00 - 2.kolo III.třídy skupiny A
FC VRACOV - TJ Mikulčice "B" 2:2 (0:0)

STŘELCI: 86. Mlček Rostislav, 88. Polášek Pavel - 46. Sloboda Mario, 58. Bečica David
ŽLUTÉ KARTY: 24. David Kaiser, 48. Jakub Nygrýn - 67. Ondřej Hubačka

Naši muži nastoupili k prvnímu domácímu utání v nových dresech v klubových barvách, a všichni společně jsme si přáli, aby jim tyto dresy přinesli i kousek toho tolik potřebného fotbalového štěstí.

A protože štěstí se musí chodit naproti, tak hned od začátku utkání jsme hosty aktivní hrou zatlačili na jejich polovinu. Dlouho to vypadalo, že je jen otázkou času, kdy dokážeme některou z našich šancí proměnit ve vedoucí gól. Ale buď se naše střela nevešla mezi tři tyče nebo ji dokázal zneškodnit hostující brankář. Ke konci prvního poločasu se hra vyrovnala a i také díky zaváháním v obranné hře soupeř několikrát ohrozil naši naši branku.  Musíme poděkovat nejen brankáři, ale i „dobře postavené brance“, jejíž tyč nám nakonec pomohla přežít poločas bez inkasovaného gólu.

Vzhledem k obrazu hry v prvním poločase jsme doufali, že snad brzy v druhém poločase zlomíme střelecké prokletí a některou z našich šancí proměníme. Opak se ale stal pravdou. Ihned po rozehrání jsme vyrobili fatální chybu na naší polovině a po pouhých 25 sekundách druhého poločasu šel soupeř do vedení 1:0.

Zatímco soupeř ožil, nás obdržená branka úplně rozhodila a naše hra nadlouho ztratila nějaký řád a systém. Kupili jsme chyby v rozehrávce, ve zpracování, propadali jsme dokonce i v osobních soubojích. Není divu, že této situace hosté využili a v 58. minutě zvýšili již na 2:0.

V tomto okamžiku by už na domácí vsadil jen málokdo a diváci se smiřovali s další bodovou ztrátou. V 86. minutě však po hezké individuální akci dokázal Rosťa Mlček vsítit kontaktní gól a naše mužstvo opět ožilo. Zatlačili jsme soupeře a po přesné přihrávce Rosti Mlčka z pravé strany Pavel Polášek prostřelil hostujícího gólmana. Srovnáno. Najednou to šlo a během posledních 5 minut jsme si dokázali vytvořit snad více šancí, než za celý druhý poločas. Škoda jen, že jak Pavel Loprais, tak i Kuba Nygrýn nebo Víťa Říha je nedokázali proměnit a tak se musíme spokojit jen s jedním bodem. Ale upřímně, v polovině druhého poločasu jsme už ani v to moc nevěřili… 🙂

 

Sponzoři a partneři FC Vracov