11.12.2018 | Obecné, Sezona 18/19

Starší žáci – zhodnocení podzimní části sezóny 18/19

V podzimní části mistrovské soutěže 2018/2019 jsme ve skupině starších žáků sestoupili z Krajské soutěže do Okresního přeboru, a to jen v důsledku zrušení jedné ze tří původních skupin. V krajské soutěži se hraje na velkém hřišti klasickým systémem 10+1. V Okresním přeboru z důvodu malého počtu týmů se hraje dvoukolově na zkráceném hřišti, systémem 7+1, a to byl pro naše hráče herní krok zpět.

Tento fakt se projevil hned v prvním kole proti domácímu mužstvu Strážnice, kde se hráči těžko orientovali na menší herní ploše a jejich hra tomu odpovídala. I přesto udržovali zápas vyrovnaný a v 70.minutě svým hattrickem Dominik Šimek rozhodl o našem vítězství  3:2. V odvetném zápase na domácím hřišti jsme zaskočili soupeře hned v první minutě díky gólu Dagmary Lungové. To byl také jediný gól prvního poločasu. Ve druhém poločase se dařila kombinace a zakončení akcí a zaslouženě jsme vyhráli  5:0.

Ve druhém kole při domácím utkání proti týmu Velká nad Veličkou už byla vidět sehranost celého týmu, což se projevilo jasnou výhrou  5:1. I v odvetném zápase na hřišti soupeře jsme po celou dobu utkání měli velkou herní převahu, ale střelecky se bohužel nevedlo. Nakonec jsme byli rádi, když v 63.minutě padl vyrovnávací gól Jakuba Vávry a zápas skončil remízou 1:1.

Ve třetím kole se soupeřem SK Žarošice se našim hráčům opravdu dařilo. První zápas jsme vyhráli  lehce 4:0,  a i když odvetný zápas na hřišti soupeře  byl  vyrovnanější, tak pro nás skončil jasnou  výhrou  3:0.

První zápas čtvrtého kola jsme sehráli na hřišti soupeře v Žeravicích. Celé utkání se odehrávalo na jedné polovině hřiště, a to na domácí půlce. Náš tým celkovou převahou zvítězil 18:0. Odvetný zápas probíhal  v podobném duchu předešlého utkání, opět s naší výhrou, tentokrát  16:0.

V pátém kole jsme jeli na hřiště soupeře do Rohatce, se kterým jsme v minulé sezóně hráli v Krajské soutěži. Od prvních minut zápasu jsme byli lepším týmem, technicky i střelecky a zaslouženě jsme vyhráli 15:0. V odvetném zápase na domácím hřišti jsme opět potvrdili herní připravenost a vyhráli 13:2.

Náš tým za celý podzim neokusil hořkost porážky a zaznamenal 9 výher a jednu remízu, za což mu v po podzimní části zaslouženě patří 1. místo v tabulce.

Tabulka po podzimní části sezóny

Rk. Družstvo Záp. + 0 Skóre Body
1 Vracov/Vlkoš 10 9 1 0 83:6 28
2 Strážnice 10 8 0 2 63:20 24
3 Velká nad V. 10 5 1 4 47:24 16
4 SK Žarošice 10 4 0 6 40:30 12
5 Slavoj Rohatec 10 3 0 7 48:69 9
6 Žeravice/Ježov 10 0 0 10 6:138 0

Sestava starších žáků

Brankář : Martin Bábík

Hráči : Ondřej Zmeškal, Dominik Šimek, Jakub Vávra, Dagmar Lungová, Dominik Podkalský, David Vrážel, Šimon Daňhel,Jan Jandásek, Samuel Rotrekl, Jan Loprais, Hynek Klimek, Tomáš Ryba,  Lukáš Londin, Štěpán Hlaváč, Jakub Profota.

Závěrem bych chtěl všem hráčům a hráčce poděkovat za jejich fotbalové výkony a účast na trénincích. Doufám, že v další sezóně postoupíme do Krajské soutěže, kde bychom chtěli náležitě reprezentovat náš klub.

Trenér Jiří Šafář

Sponzoři a partneři FC Vracov