22.11.2022 | Obecné, Sezóna 22/23

Starší žáci krajská soutěž – zhodnocení podzimní části

Přípravu na podzimní část sezóny jsme společně s mladšími žáky zahájili na začátku srpna v rekreačním středisku  Vápenky. Zde jsme strávili 6 dní, které byly vyplněny dvoufázovými  tréninky a dalšími volnočasovými aktivitami jako koupání v bazénu, společenskými vědomostními hrami, a především fanděním našim týmům v turnajových utkáních.  Zpestřením byl přátelský zápas s FK Kordárna Velká nad Veličkou a také tradiční výšlap na Javořinu.

Slibný začátek

Sezónu jsme zahájili domácím zápasem s SK Krumvíř a do soutěže  jsme vstoupili vítězně 2:1. Stejným bodovým ziskem, třemi body za vítězství, skončily i další dva zápasy, kde jsme na domácí půdě porazili tým Křenovice/Újezd u Brna 4:2. Venkovní utkání na hřišti Šlapanic jsme vyhráli rozdílem třídy 0:8. Ve čtvrtém zápase jsme jeli na hřiště TJ Tatran Starý Lískovec. Utkání jsme začali aktivně, ale bohužel naše herní převaha ze začátku zápasu nepřinesla změnu ukazatele skóre. Co se ale naopak stalo, bylo zranění našeho klíčového stopera Jakuba Lopraise. Ten si ze zápasu odvezl zlomeninu klíční kosti a také vyřazení minimálně do konce podzimní části sezóny. Bohužel tento zápas pro nás znamenal první porážku 2:1 a taky ukázal slabinu týmu – velmi úzký kádr.

Vize vs. realita

Trenérskou snahou v každém tréninku a zápase  je podporovat kluky v rychlé kombinační hře s kvalitní rozehrávkou od brankaře doplněnou o poctivý a trpělivý přístup každého hráče, který vede ke kvalitnímu hernímu projevu v každém utkání. V případě optimálního sestavení  kádru a  zvolení správné taktiky jsme dokázali držet krok i s těmi nejlepšími týmy soutěže. Bohužel jsme se ale v celé podzimí části hodně potýkali se zraněními hráčů z našeho stabilního kádru a to se projevilo v kvalitě herního projevu ve vypjatých zápasech prohrou. Z těchto důvodů si také často musíme v zápasech vypomáhat s hráči nižší kategorie ročníku 2010.  V konečném účtování v podzimní části sezóny jsme se nakonec umístnili na 6. místě  s 20-ti  body na kontě za 6 vítězství, 2 remízy a 5 proher s celkovým skóre 34: 35. Kompletní výsledky si můžete prohlédnout zde. 

Jak jsem se již zmínil, za tým starších žáků v  podzimní části Krajské soutěže pravidelně  nastupovali  do zápasů čtyři hráči kategorie mladších žáků ročníku 2010  Jan Dvořan, Jakub Zábranský, Arťom Anaňjev  a v neposlední řadě  Jonáš Paták, autor 3 golů, za což jim patří velké uznání a díky. Všichni jmenovaní byli platnými hráči i v této kategorii a jsou velkým příslibem pro budoucnost fotbalového týmu Bzenec /Vracov.

Sestava a individuální úspěchy

Do podzimních zápasů kategorie starších žáků postupně zasáhli tito hráči: Baťka Jáchym (2010  brankář), Poula Šimon (2010), Dominik Belha, Sigmund Jakub, Fridrich Tomáš, Gasnárek Štěpán, Juřík Adam, Klimek Vojtěch, Kudlík Tadeáš, Loprais Jakub, Motáň Jonáš, Prokeš David, Fridrich Filip, Kudláč Ondřej, Vidurek Jiří, Paták Jonáš (2010), Dvořan Jan (2010), Zábranský Jakub (2010), Anaňjev Arťom (2010).

Jako perličku na závěr bych chtěl napsat, že kluci hrající za sdružený tým figurují i velmi vysoko v individuálních statistikách. Tomáš Fridrich s 15 góly je druhý v tabulce střelců u starších žáků a Jonáš Paták s 28 zásahy v kategorii mladších žáků si dokonce přivlastnil post nejvyšší..

Závěr

Za celý podzim bychom chtěli týmu poděkovat a popřát  hodně zdraví do zimní přípravy, ve které se budeme v tréninkovém procesu zaměřovat především na  fyzickou kondici a silový rozvoj hráčů tak, abychom v jarní části byli silnějším a připravenějším týmem,  který bude bojovat o přední  místa tabulky této krajské soutěže.

Za trenérský a realizační tým

David Prokeš
Jiří Šafář
Leoš Fridrich

Sponzoři a partneři FC Vracov