11.6.2019 | Obecné, Sezona 18/19

Starší i mladší žáci se stali Přeborníky okresu

Po administrativním sestupu z krajských soutěží v minulé sezóně dokázala naše mužstva pod vedením trenérů Oldřicha Bábíka a Jiřího Šafáře, že v Okresním přeboru jen těžko hledají rovnocenného soupeře a vítězstvím si zajistili znovu postup do krajských soutěží.

Starší žáci

Starší žáci pod vedením Jirky Šafáře ve své soutěži naprosto dominovali a konta svých soupeřů zatížili rovnými 200 góly, přičemž v celkem 20 zápasech jen 21x inkasovali. To je úctyhodná bilance. Tým těžil především z toho, že ve svém kádru měl většinu hráčů ročníku 2004, tedy nejstarších, kteří mohou v této kategorii ještě hrát. Ovšem svůj díl práce zde odvedli i hráči ročníku 2005 a 2006 a hlavně výborná parta, která se v této kategorii zformovala. I když občas trenéra dokázali přivést do varu lehkovážným přístupem k zápasu, nakonec se vždy semkli a zabojovali. Jirka Šafář patří bezesporu k našim nejlepším trenérům, který je pro práci s mládeží zapálen a obětuje pro ni spoustu volného času. My mu přejeme, aby jeho zápal a nadšení vydrželo i v nadcházející sezóně v Krajské soutěži, která vzhledem k odchodu poloviny kádru do kategorie dorostu určitě nebude jednoduchá.

Mladší žáci

Mladší žáci neměli tak široký kádr jako starší žáci a také zde polovině hráčů chyběla zkušenost z předchozího působení v Krajské soutěži. Jejich zápasy byly tedy většinou vyrovnanější, ale i oni z celkových 20 zápasů prohráli jen 3 a jejich celkové skóre 152:32 hovoří naprosto jednoznačnou řečí.  Trenér Olda Bábík svým trpělivým přístupem dokázal hráčům vysvětlit, jaký fotbal chce od nich vidět. A tito, relativně mladí hráči, se už dokázali v průběhu sezóny prezentovat celoplošným pojetím hry i dobrou kombinací. I z této kategorie pochopitelně odchází hráči o stupeň výše a naopak zde proběhne doplnění ze starší přípravky, takže první rok v Krajské soutěži nebude lehký.  Ale jak známe Oldu, udělá ve spolupráci s Jirkou vše pro to, aby jsme se v kraji udrželi a hráči mohli sbírat zkušenosti, které se jim pak ve vyšších kategoriích nejen žákovského fotbalu budou hodit.

Fotografie týmů a ze slavnostního předávání trofejí si můžete prohlédnou zde ve Fotogalerii našeho webu.

Video záznam z posledního zápasu a z předávání pohárů pro vítěze najdete zde.

Sponzoři a partneři FC Vracov