3.6.2019 | Obecné, Sezona 18/19

Souboj o třetí místo v tabulce jsme v Lužicích zvládli

Neděle 2.6.2019 v 17:00

Baník Lužice - FC VRACOV 1 : 2 (0:0)

STŘELCI: 76. Kříž Filip - 66. Kadleček Stanislav (pen.), 73. Říha Vít
ŽLUTÉ KARTY: 0 - 86. Radek Knee

Do Lužic jsme jeli s tím, že chceme udržet třetí místo v tabulce.

Zápas začal v úporném horku a my měli na střídání jen tři chlapy a tak jsem chtěl sestavu točit, aby si kluci, hlavně v záloze, trochu odpočinuli. Domácí tým hodně omladil a doplnil mužstvo dorostenci, takže hned v prvních patnácti minutách nás Lužice k ničemu nepustily a hrozily solidními brejky hlavně z pravé strany. Tady nastoupil Staňa Kadlček, ale jsem nucen ho střídat a dát tam rychlejšího hráče. Už osvědčený Pavel Loprais svoji úlohu zvládl skvěle.

Dlouho nám trvalo, než jsme se v zápase zorientovali a i díky skvělým zákrokům Adama Zálešáka jsme v prvních minutách neinkasovali. Po 15 minutách se hra už postupně vyrovnala a i my jsme si dokázali vytvořit pár slibných akcí. Rád bych zmínil akci, kdy po pravé straně Zbyněk Kocůrek vyslal kolmici na Radka Knee a ten vedl míč po pravé straně až do šestnáctky soupeře, ale střílí už docela dost z úhlu a vysoko nad. Poločas je tedy 0:0, jde se do kabin.

Trochu se bojím, že nám odejdou síly a mužstvo Lužic nás převálcuje fyzicky. Upozorňuji, že budeme v záloze postupně měnit posty a pomáhat jeden druhému i v obrané hře. Žádné nakopávané míče dopředu a trpělivě vyčkávat na chyby soupeře. Na místě posledního mají domácí hodně zkušeného borce, který doposud likviduje veškeré naše šance. Při nástupu na trávník jsem klukům věřil. Podle reakcí v kabině jsem byl přesvědčen, že to půjde.

Je ještě důležité zmínit, že na konci první půle odešel z předstopera Matěj Svododa, který si natáhnul zřejmě stehenní sval. Na jeho místo tady musel jít Staňa Kadlček. Ten se stal i střelcem našeho prvního gólu, kdy po faulu na Radka Žandovského rozhodčí nařídil pokutový kop. V 66. minutě tedy vedeme jedna nula a hra je již více v naší režii. Domácí, hnaní snahou vyrovnat, si v 73. minutě nepohlídají Lukáše Říhu, který dostává míč na hlavu, přehazuje stopera ještě před půlící čarou a dostává se do brejku po pravé straně. Stíhán hráčem Lužic se dostává do situace, kdy středem hřiště ho křižuje a podporuje bratr Víťa Říha. Tomu adresuje krásnou přihrávku a Víťa v plném běhu napaluje míč pod břevno. Krásná akce jako z učebnice a vedeme už 2:0. Jen nezaspat a hrát dál snad dnes poprvé slyším z úst hráčů. Z toho mně v tom vedru naskakuje husí kůže a já jsem vážně pyšný na všechny kluky na place i mimo něj. Je cítit týmový duch. Domácí se snaží o kontaktní gól, což se jim bohužel po naší chybě v obraně a zbytečnému dávání přednosti, kdo půjde do souboje, nakonec i podaří. Trefují se z hranice šestnáctky k tyči. Hezká střela a Adam se jen kouká. Bohužel nešlo s tím nic dělat, čas nejde vrátit. Ale teď je dvojnásobně důležité zabrat a ustát výkon až do konce a nepropadat panice! Což se nakonec daří a zápas končí naším vítězstvím 2:1.

Já chci za skvělý výkon poděkovat všem hráčům. Potěšil mě asi nejvíc mladý Pavel Loprais, který opravdu to neměl jednoduché a nejednou měl na sebe dva hráče a přesto si dokázal poradit. Jen tak dál Pavle, fandím ti. Mlček Rosťa, Radek Knee, Lukáš Říha, Šimon Loprais, Stanislav Kadlček, Pavel Polášek, David Kaiser, Vít Řiha, Radek Žandovský, Zbyněk Kocůrek, Matěj Svoboda, Adam Zálešák, Luboš Vondryska. Díky kluci dnes jste odvedli opravdu dobrou práci, jsem na vás hrdý.

Radek Zajac

Sponzoři a partneři FC Vracov