12.6.2017 | Obecné, Sezona 16/17

Sezonu zakončili muži prohrou s Dolními Bojanovicemi

Sobota 10.6. v 16:30 - 25. kolo OP mužů
FC VRACOV - TJ Dolní Bojanovice 2 : 8 (1:5)

STŘELCI: 32. Říha Lukáš, 49. Říha Lukáš - 8. Esterka Michal, 12. Blaha Vladimír, 15. Blaha Vladimír, 20. Siwiec Jakub, 45. Esterka Michal, 52. Siwiec Jakub, 76. Košutek Jakub, 89. Siwiec Jakub

Fotbalisté Vracova se s okresním přeborem rozloučili domácí porážkou 2:8 s Dolními Bojanovicemi. Hosté sobotní duel rozhodli pěti brankami v prvním poločase a po pohodové výhře skončili v letošním ročníku na čtvrtém místě.
„Jsme rádi, že se nám především jarní část sezony podařila. Už se těšíme na zaslouženou rozlučku a nový trávník,“ říká brankář Dolních Bojanovic Jan Bílík.

Ten společně s parťáky měl v utkání s posledním Vracovem speciální motivaci uspět. „Před začátkem jarní části jsme se s trenérem Hubáčkem dohodli, že pokud skončíme do čtvrtého místa, obstará nám na konci sezony rozlučku. Pokud bychom to nedokázali, o rozlučku se staráme my,“ prozrazuje Bílík.

Proto fotbalisté Dolních Bojanovic vstoupili do závěrečného utkání s maximální koncentrací a chutí vyhrát bez nějakých větších komplikací. „Plán se nám dařil a během prvních patnácti minut jsme dali tři branky,“ říká Bílík.

Skóre otevřel Michal Esterka, pak se v rozmezí tří minut dvakrát trefil Vladimír Blaha. Do konce prvního poločasu ještě skóroval Jakub Siwiec a svou druhou branku v zápase přidal Esterka. Domácí ve 32. minutě také využili ojedinělou šanci a výsledek zásluhou Lukáše Říhy zkorigovali.

Vracovští nebyli před vlastním publikem odevzdaní. Naopak, druhou půli začali aktivně a po nedůrazu před soupeřovou šestnáctkou přidali druhou branku. Brankáře Bílíka znovu překonal Lukáš Říha. Hostům se však o další tři minuty podařilo opět odskočit na rozdíl čtyř branek. Na 6:2 upravil po práci Františka Sejáka na levé straně a přesném centru do malého vápna Jakub Košutek, který se trefil parádně z voleje.

Definitivní podobu výsledku určil chytrým lobem aktivně hrající Siwiec, který v 89. minutě zkompletoval hattrick a završil povedenou sezonu Dolních Bojanovic, které se utkání ve Vracově dozvěděli, že Ždánice klopýtly se Svatobořicemi a Mikulčice prohrály v Nenkovicích, takže se v tabulce okresního přeboru posunuly na čtvrtou příčku. Vracov skončil s pouhými dvanácti body poslední.

Zdroj: http://hodoninsky.denik.cz/fotbal_region/stary-poddvorov-zustava-v-preboru-nenkovicky-kuchar-se-rozloucil-se-4-goly-20170613.html

 

Sponzoři a partneři FC Vracov