24.9.2018 | Obecné, Sezona 18/19

S Rohatcem jsme zaspali začátek, ale o vítěztví jsme nepřišli

Sobota 22.09.2018 15:30
FC VRACOV - Slavoj Rohatec 4 : 2 (1:2)

STŘELCI: 43. Žandovský Radek, 55. Kaiser David, 59. Říha Lukáš, 76. Říha Lukáš - 12. Snášel David, 16. Bajko Julian Jaroslav
ŽLUTÉ KARTY: 10. Pavel Polášek - 73. Odehnal Vilém

Ohlédnutí za sobotním zápasem s Rohatcem B.
Proč ohlédnutí?
Protože do dvacáté minuty jsem byl jako ve snu a věřím, že ne jenom já, ale i ostatní diváci na stadionu.  Přesto, že jsme si říkali, že nezaspíme začátek, byl opak pravdou a náš soupeř toho velmi bravurně využil.  Již v 15 minutě jsme prohrávali dva nula!! Nic se nám nedařilo a mužstvo vypadalo, jako by právě vstalo.  Výkon se ale postupně zlepšoval a do kabin se naštěstí odcházelo už s lepším pocitem. To když Radek Žandovský ve 43. minutě zaskočil brankáře hostů a levou nohou zhruba ze 28m vstřelil kontaktní gól.

Tři body jsme samozřejmě chtěli aby zůstaly doma a po poločasové přestávce a průvanu v kabině jsme najednou měli ke vstřelení další branky blíž my než soupeř. Nepouštěli jsme už Rohatec do žádných větších příležitosti a naše kombinace, rohové kopy i standartní situace byly čím dál efektivnější. V 55. minutě se po námi zahrávaném rohovém kopu vytvořil před brankou soupeře závar a v této skrumáži se nakonec nejlépe zorientoval David Kasier, který z brankové čáry srovnává na 2:2. Tímto gólem jakoby konečně z mužstva opadl tlak a už se hraje líp. Dá se dokonce říci, že od tohoto momentu už naše mužstvo na hřišti dominovalo. Byla z něj cítit chuť přidat další branky a zvítězit. Výbornou střeleckou formu z minulého zápasu potvrdil Lukáš Říha, kdy mu Zbyněk Kocůrek skvělou přihrávkou nachystal míč do šestnáctky a po jednom z nejkrásnějších momentů zápasu konečně vedeme. Čtvrtý, uklidńující gól střílí v 76. minutě po zmatcích hostující obrany z bezprostřední blízkosti nikým neobtěžován opět Lukáš Říha a zbytek zápasu dohráváme v naprosté pohodě.

Shrnuto a podtrženo – celý tým si ve druhém poločase určitě zvednul sebevědomí a výsledek 4:2 byl jednoznačně zasloužený.

Díky tomuto vítězství jsme momentálně v tabulce na druhém místě jen jeden bod za vedoucím Hodonínem B!!
V Násedlovicích to sice nebude lehké, ale těším se.

Radek Zajac

 

Sponzoři a partneři FC Vracov