21.8.2017 | Obecné, Sezona 17/18

S Nesytem jsme ztratili dobře rozehraný zápas

Sobota 19.8.2017 v 16:30 - 3. kolo III.A třídy
NESYT Hodonín - FC VRACOV 6:4 (2:3)

STŘELCI: 23. Linhart Viktor, 28. Nedvídek Martin, 57. Sládek Jakub, 61. Nedvídek Martin, 72. Uřičář Lukáš, 81. Uřičář Lukáš - 2. Kaiser David, 18. Křižka Zdeněk, 44. Kaiser David, 80. Říha Lukáš

ŽLUTÉ KARTY: Jakub Sládek, Lukáš Novák, Viktor Linhart, Pavel Fajgara - Pavel Polášek, Stanislav Otépka

Do Hodonína jsme rozhodně nejeli v pozici favorita. Proti NESYTU, který vyhrál v obou dosavadních  kolech vysokým rozdílem, jsme nemohli očekávat snadný zápas.

Ale nad očekávání dobře nám vyšel vstup do zápasu, kdy se z rychlého brejku založeného Rosťou Mlčkem po pravé straně a jeho následné přihrávce prosadil David Kaiser. Domácí byli zaskočeni naší aktivní hrou, kdy jsme dobře napadali jejich rozehrávku, a nedařila se jim jejich kombinační hra. Naopak naši hráči se si vytvářeli další šance. Jednu z největších nedokázal proměnit Víťa Říha a ostatní slibné akce často zastavil praporek ne zcela přesného pomezního rozhodčího. Až v 18. minutě se k odraženému míči dostal Zdeněk Křižka a střelou pod břevno nás dostal do nečekaného, ale zaslouženého vedení 2:0.

Bohužel jsme se z něj dlouho neradovali. Ve 23. minutě zahrávali domácí jejich první rohový kop a zcela osamocený hráč soupeře Viktor Linhart přesnou a důraznou hlavičkou snížil na 2:1. Stejná situace se opakovala o 5 minut později, kdy opět z rohového kopu domácí srovnali na 2:2. V těchto okamžicích se domácí zklidnili, zpřesnili hru a postupně získávali navrch. Naštěstí David Kaiser, nejlepší a nejaktivnjší hráč našeho mužstva, těsně před přestávkou, ve 44. minutě, strhnul vedení zpět na naši stranu. Tento výsledek nám v poločase stále dával naději.

Do druhého poločasu jsme provedli dvojité střídání. Odešel Vít Říha i Zdeněk Křižka a nastoupili Lukáš Říha a Stanislav Otépka. Tento tah trenérům ale nevyšel. Přestali jsme napadat rozehrávu soupeře, noví hráči neměli moc chuti se vracet zpět a pomáhat záloze a tak se naše obrana dostávala pod větší tlak a začala kupit chyby. Po jedné z takových chyb Davida Cízlera domácí v 57. minutě vyrovnali a hned o 4 minuty později už šli do vedení 4:3. A když jsme v 72. minutě domácím další hrubou chybou v obraně nabídli zvýšení náskoku již na 5:3, bylo o výsledku prakticky rozhodnuto. I poslední 2 góly utkání totiž padly po hrubých chybách obrany na obou stranách, kdy dění na trávníku už s fotbalem nemělo moc společného.

Sponzoři a partneři FC Vracov