4.9.2017 | Obecné, Sezona 17/18

Remíza v 1. mistrovském utkání starších žáků v krajské soutěži

neděle 3.9.2017 - 9:00 hod. - I.A třída starších žáků skupina C
FKM MORAVA - FK Mutěnice 2:2 (0:0)

Střelci: 40. Filip Fridrich, 55. Rotrekl Samuel - 46. Konečný Matyáš, 69. Růžička Tomáš

Sestava FKM:

Brankář: Bábík Martin – Hráči do pole: Vávra Jakub, Podkalský Dominik, Šimek Dominik, Vrážel David, Fridrich Filip, Dohnal Patrik, Menšík Vojtěch, Rotrekl Samuel, Lungová Dagmar, Daňhel Šimon, Mezihorák Jan, Krajc (Cicko) Daniel, Zmeškal Ondřej (K), Šebesta Josef, Jandásek Jan

V historicky prvním mistrovském utkání starších žáků v krajské soutěži jsme se střetli s týmem Mutěnic, který se v minulém ročníku umístil na 2.místě, takže nás čekal silný soupeř. Bohužel podle toho vypadal i první poločas. Soupeř měl převahu a jen s vypětím všech sil a výborného výkonu našeho brankáře jsme neinkasovali žádnou branku. Náš tým jako by zapomněl hrát fotbal.

Po přestávce ale jakoby nastoupil úplně jiný tým. Na soupeře jsme doslova vletěli a v prvních deseti minutách ho přitlačili na jejich polovinu a dobrou hrou jsme si připravili několik gólových příležitostí. Jednu z nich jsme nakonec proměnili ve vedoucí branku, o kterou se postaral Filip Fridrich. Náš tým pokračoval ve zlepšené hře, ale soupeř se také zlepšil a hra se vyrovnala. Hostujícímu týmu se podařilo srovnat, ale po chybě jejich brankáře jsme šli do vedení zásluhou pohotového Sama Rotrekla. Vedení 2:1 jsme drželi skoro až do konce utkání, dokonce jsme ho mohli i navýšit z několika brejkových situací (David Vrážel, Dominik Šimek), ale bohužel v poslední minutě se z dálky pod břevno trefil hostující kapitán a bylo srovnáno. Naši hráči to samozřejmě nesli velmi těžko a byli hodně zklamaní včetně přítomných diváků.

Závěrem je ale nutné říct, že remíza je asi zaslouženým výsledkem pro oba týmy. Naše hráče musím pochválit za bojovnost v prvním poločase a hlavně za zlepšený fotbalový výkon v poločese druhém. Velké uznání zasouží výkon našeho brankáře Martina Bábíka.

 

Sponzoři a partneři FC Vracov