25.3.2019 | Obecné

Přípravný zápas mladší žáci

Ještě v neděli 17.3. hráli mladší žáci finále B Okresní halové ligy, kde se umístili na solidním 5. místě. A už ve čtvrtek 21.3. se na hřišti ve Vracově odehrál první přípravný zápis mezi FKM MORAVA a TJ Slovan Bzenec.

Hráči se museli vypořádat s přechodem z haly na travnaté hřiště. Ze začátku to oběma týmům způsobovalo komplikace především v přesnosti přihrávek a odhadu jejich správného načasování a síly potřebné pro to, aby přihrávka doputovala až ke správnému spoluhráči. Ale postupem času se hra uspořádala a byly k vidění pěkné kombinační akce na obou stranách. Do vedení šel náš soupeř, ale na obdržený gól jsme dokázali rychle odpovědět. Naše hra postupně nabírala na síle a ještě do konce poločasu jsme soupeři nadělili další 2 góly.

Druhý poločas za stavu 3:1 pro nás začal několika slibnými šancemi, které však zůstaly nevyužity. Soupeř nadále hrozil spíše jen z ojedinělých protiútoků a do šancí se dostával především po našich vlastních chybách. Při jedné z nich míč jen těsně minul pravou tyč naší brány. Velmi dobře fungovala záloha a i obrana odváděla dobrou práci. Ale protože v útoku nám chyběla přesnost a důraz v zakončení, tak jsme v tomto poločase už žádnou další branku neviděli.

I tak zápas skončil naší zaslouženou výhrou 3:1 a věříme, že si naši chlapci stejně dobře povedou i v prvním soutěžním utkání, které je čeká v neděli 7.4. proti Slavoji Rohatec