5.8.2019 | Obecné

Přípravné zápasy? Příliš mnoho zranění a omluvenek

Máme za sebou už většinu přípravných zápasů týmu mužů i dorostu. Mladší dorost už dokonce v neděli odehrál v Miloticích první soutěžní utkání. V jakém rozpoložení tedy budou do soutěží vstupovat tyto týmy?

DOROST

Plánované dvojutkání s týmy mladšího a staršího dorostu proti stejným kategoriím FC Veselí nad Moravou muselo být nakonec na místě časově zkráceno, neboť se nám z kádru 25 fotbalistů dostavilo jen 18, a tak někteří dorostenci museli odehrát 2 zápasy za sebou. Oba zápasy nám i v této zkrácené verzi ukazály, že kluci z Veselí, kteří hrají již Krajský přebor, jsou přece jen fotbalovější a tvořivější a zaslouženě zvítězili 2:0 a 5:1.  V dalším utkání, kdy se se stejným soupeřem již hrál jen jeden zápas se smíšeným družstvem mladších a starších dorostenců, jsme zvítězili 3:0. Na naší hře již bylo patrné zlepšení v kombinaci a přesnosti přihrávek, ale nutno také říci že soupeř měl v poli přece jen více mladších hráčů než my.

Jasně více ze hry jsme měli v posledním přípravném utkání proti sousednímu TJ Slovan Bzenec, který jsme přehráli 4:2. Ale opět je třeba zmínit, že z 25 členného kádru se  k utkání dostavilo jen 13 !! hráčů a z toho 2 brankáři. A tak nakonec museli celý zápas odehrát neplánovaně i 3 dorostenci, kteří hned po tomto utkání nastoupili k přípravnému zápasu mužů proti sousednímu TJ Vlkoš.  A víme všichni, že toto není dobře. Těmto kolizním situacím se musíme do budoucna snažit vyhýbat, aby nedocházelo k přetěžování těchto hráčů a zvyšování rizika jejich zranění.

Tady je nutné apelovat na dorostence, kvůli kterým jsme založili druhý dorostenecký tým, aby si plánovali svoje osobní aktivity v souladu s rozlosováním soutěží. Protože pokud by se situace měla v průběhu podzimu několikrát opakovat, může nakonec dojít i na odhlášení se ze soutěže Okresního přeboru, čímž se pro ně výrazně sníží možnost si pravidelně zahrát soutěžní utkání.

MUŽI

Tým mužů v přípravných zápasech provázejí kromě omluvenk z důvodu dovolené především zranění. Nebýt 4 dorostenců, kteří už pravidelně za tým mužů nastupují, tak by se některá utkání ani nedala odehrát. A to je varovný signál. Zranění jsou Staňa Otépka, Rosťa Mlček, Šimon Loprais, David Kaiser, do přípravy se stále nezapojil Adam Zálešák atd.

Muži mají na svém kontě aktuálně 2 prohry a 2 remízy. Ačkoli jde jen o přípravu, kde výsledky nejsou zcela rozhodující, tak musíme konstatovat, že v naší hře je stále hodně nedostatků. Často nestačíme pohybem a také v kombinaci, která nám kvůli nepřesným přihrávkám moc nevychází. Dorostenci, kteří se do týmu mužů zapojili, ukazují chuť se porvat o místo v sestavě, ale stále jim chybí zkušenosti. První soutěžní zápas odehrajeme už za 14 dnů, a to není mnoho času na zvýšení fyzické kondice, která nám stále chybí, a ani na zlepšení práce s míčem. A přitom víme, že první zápasy jsou nejdůležitější a na psychiku mužstva a jejich další výkonnost mají výrazný vliv.

Co říci závěrem?

Popřát všem zraněným, aby se co nejdříve uzdravili, a mohli se zapojit do tréninku a již blížících se soutěžních zápasů. Aby spolupráce a komunikace mezi trenérem dorostu a trenérem mužů fungovala co nejlépe a nejefektivněji. A aby si všichni dorostenci uvědomili, proč jsme zakládali druhý tým. Nebylo to jednoduché rozhodnutí. Pro klub je to vyšší fnanční zátěž, pro trenéra obrovské obětování volného času,  a tak by obě strany od Vás očekávaly, jako  společnou odměnu, větší chuť a odhodlání této šance využít.

Sponzoři a partneři FC Vracov