11.3.2019 | Obecné, Sezona 18/19

Přípravné zápasy muži

První přípravný zápas jsme sehráli v neděli 3.3. na umělce v Kyjově, kde se proti nám postavil tým FC Milotice "B".

Milotice „B“ – FC VRACOV   1 : 2

Před utkáním se sešlo 17 hráčů, včetně tří kluků z dorostu. Něco málo jsme si řekli v kabině a atmosféra týmu byla velmi dobrá a přátelská. Zkusili jsme rozestavení 4+3+3 s tím že krajní útočníci budou pomáhat záloze.

Myslím si, že první poločas nám vyšel a po jedné akci se situaci prosadil hlavou Rosťa Mlček, který po centru z levé strany se ocitnul sám před gólmanem Milotic. Vedeme jedna nula. Jak říkám, první poločas chvála, ale ve druhé půli už se ukazovala fyzička a Milotice nás občas přehrávali a měli i více ze hry. Přesto jsme to byli my, kdo zvýšil skóre, když ve skrumáži na velkém vápně se míč dostal ke Staňovi Otepkovi a ten z otočky nemilosrdně střílí na 2:0. Měli jsme více standartních situací, hlavně z rohů a po dlouhých autových vhazováních Kuby Nygrýna, ale fotbal je takový, že po jednom přečíslení naší zálohy se dostal hráč Milotic do situace sám na šestnáctce nikým neatakovaný a uzavřel skóre na konečných 2:1 pro nás.

Zhodnocení a pocity. Můžu shrnout asi takto. Jsme ve většině hráčů více ofenzivní tým a kluci a chlapi potřebují do noh získat jistotu a čtení hry do hlav. Bylo ale vidět, že chtějí vyhrát a jeden druhého podporovali a to se mi na začátek přípravných zápasů líbí. Tvoříme tým, kde by měli ti starší ukázat zkušenosti a prodat a předat těm mladým. Pochválil bych jmenovitě Vítka Říhu, Rosťu Mlčka, Matěje Svobodu, Pavla Lopraise, Zbyňu Kocůrka, Radka Knee na kterých bylo znát, že jim zimní příprava nebyla lhostejná. Snad nám vydrží zdraví a budeme mít pořád dostatek hráčů, Máme určitě rezervy hlavně co se týká fyzičky. V tom neudělám nic, pokud se ve větším počtu nebudou dostavovat pánové na tréninky. Tak uvidíme..

FC Vracov – Sokol Petrov     3 : 2

Přesunuté utkání z umělé trávy ve Strážnici k nám domů do Vracova.

Hrálo se za nepříznivého počasí, kde trpěla v prvnich 20 minutách hlavně přesná přihrávka a právě proto naše mužstvo mělo méně ze hry a inkasovali jsme po jedné vydařené akci Petrova. Naše záloha nehrála to co měla a bylo znát, že náš soupeř už hraje třetí přípravný zápas. Ve zkratce jsme prostě byli horší tým, zmatek a chaos, tak na mě působil celý tým.

Do druhého poločasu jsme šli s tím, že zápas otočíme a já klukům věřil. Ale po jedné krásné akci soupeře jsme bohužel z brejku opět inkasovali. Postupně se ale naše hra zlepšovala a začalo přibývat okamžiků, kdy jsme si i my dokázali vytvořit určitý tlak. A netrvalo dlouho a přišla situace jako přes kopírák. Lukáš Říha po přihrávce Radka Knee snižuje na 2:1.  Netrvalo dlouho a přidali jsme další gól z asi nejhezčí akce utkání, kdy si Staňa Kadlček z postu levého beka naráží míč přes celé hřiště a na třikrát se dostává sám na půlku soupeře, jde do brejku, obstřeluje gólmana a srovnává na 2:2. Najednou jsme lepším týmem a soupeřovi tečou nervy. Třetí a vítězný gól dává pak Staňa Otépka, kdy mu při hraničním postavení posílá přesnou přihrávku Luboš Vondryska a utkání končí 3:2 pro nás.

Hezký fotbal, ale opět je vidět, jak nám schází fyzička. Byly to dvě rozdílné půlky, ale jsem šťastný, že se kluci sehrávají a dokážou si mezi sebou promluvit bez zbytečných emocí. Půjde to, chci tomu věřit a těším se na další zápas na umělku do Veselí.

KEN Veselí nad Moravou – FC Vracov    5 : 5

Zápas plný změn a dvou rozdílných poločasů.

Do vedení jsme šli my po centru Stani Otépky z levé strany, kdy Lukáš Říha po náběhu do šestnáctky dává z první na 1:0. Druhý gól na 2:2 dává Staňa Otépka z přímého kopu, kdy obstřeluje zeď. Přitom v tomto poločase měl více ze hry soupeř. Určitě se na tom projevila i absence gólmana a dalších tří hráčů, se kterými počítám do základní sestavy. Když k tomu přidáme i to, že někteří hráči během střídání měnili posty a hráli i tam, kde nejsou zvyklí, byl poločasový výsledek 2:2 přijatelný.

Druhý poločas naše obrana spí a Veselí jde dvakrát do brejku a vedou 4:2. Využívají našich chyb, které vznikají převážně už ve středu hřiště a jsou opět víc na míči. Naštěstí po jednom z našich centrů faulují v šestnáctce Lukáše Říhu a nařízený pokutový kop proměňuje Staňa Kadlček. Hned  je to veselejší – 4:3. Teď jsme to my, kdo chce hrát a odměnou je nám další změna skóre. Paradoxně po nedorozumění našich dvou hráčů, kdy si dávají přednost a tak odražený míč střelou pod břevno nakonec srovnává navrátilec Šimon Loprais. Ale deset minut před koncem jde KEN opět do vedení na 5:4.  Kluci to tak nechtějí nechat, snaží se a makají a vyplácí se to. Na konečných 5:5 dává Lukáš Říha z hranice šestnáctky, kdy slováckým nártem trefuje šibenici.

Co k tomu říct víc. Góly tedy dávat umíme. Ale jak už jsem psal, když střídáte jen dva hráče a zkoušíte různé varianty, které nemáme nacvičené, není to jednoduché. Největším pozitivem je nakonec to, že chlapi chtěli hrát, makali a ukázali, že se umí vyrovnat i s takovým handicapem. Díky za pět branek a výsledek 5:5.