14.5.2019 | Obecné, Sezona 18/19

Nečekaně snadné vítězství mužů nad Nesytem

Sobota 11.5.2019 v 17:00
FC VRACOV - NESYT Hodonín 9 : 0 (3:0)

STŘELCI: 23. Knee Radek, 27. Mlček Rostislav, 33. Říha Lukáš, 50. Loprais Šimon, 52. Knee Radek, 60. Říha Lukáš, 63. Mlček Rostislav, 72. Říha Lukáš, 83. Mlček Rostislav
ŽLUTÉ KARTY: 77. Vít Říha

V zápase o třetí místo jsem spíše očekával, že to bude vyrovnaná bitva. Ale opak byl pravdou. Nesyt přijel a měl na střídání pouze jednoho hráče do pole, a tak se stalo to, na co jsem kluky v kabině připravoval. Do útoku jsem od začátku utkání poslal Kubu Nygrýna a Lukáše Říhu, protože jsem předpokládal, že budeme hrát dlouhé míče za obranu a zpracováním vpředu získáme tlak. Následně za podpory zálohy budeme rozdávat míče do stran a eventuelně pak skórovat.

Nesyt neměl moc „běhavých“ hráčů a tak od začátku jsme měli převahu. Postupně překonal brankáře Nesytu  Radek Knee, Rosťa Mlček a Lukáš Říha. Poločas tedy 3:0 a v zásadě nebylo co klukům vytknout. Snad jen to, že nám dlouho trvalo dát první branku a hra byla zbytečně nepřesná a nervózní. Po přestávce už jsme plně převzali otěže zápasu. Do zálohy jsem postavil a chtěl jsem opět zkusit Matěje Svobodu a Rosťu Mlčka. Oba rychlí hráči a fotbalově jsem věřil, že to musí být ještě lepší. Hodonín nekladl žádný větší odpor a my byli ti, kdo diktoval tempo hry. Rychlejší na míči i v osobních soubojích. Nechci nijak moc chválit, ale kluci si zápas užívali a ve své podstatě to byl pro ně trénink. Oslabenému soupeři jsme v druhém poločase nasázeli dalších šest branek.

Hattrick v utkání si připsali Rosťa Mlček a Lukáš Říha, dvakrát se prosadil Radek Knee a jednu trefu zaznamenal Šimon Loprais. Na to, že se střetl třetí a čtvrtý tým tabulky, bylo utkání jednostrannou záležitostí. Jsem rád že jsme k zápasu přistoupili zodpovědně, hráli disciplínovaně a udrželi čisté konto. Adam Zálešák neměl moc práce tak jako v Hodoníně.

Nyní pojedeme do Rohatce. V tabulce jsme třetí, přeskočili jsme Nesyt Hodonín o jeden bod. Jsem prozatím spokojený s průběhem sezóny. Koho ještě pochválit? Všichni odehráli dobré utkání. Když Vám to soupeř umožní a kluci mají dost času na zpracování a věří si, jde vidět i krásné a chytré nahrávky. Ke gólům svojí aktivitou v zápase asi nejvíc přispěli Šimon Loprais, Zbyňa Kocůrek a jako vždy nezklamal Rosťa Mlček. Růžky vystrkuje a svoje kvality začíná prodávat Radek Knee, který nám bohužel ve dvou následujících zápasech bude chybět. A když podobný výkon předvedeme i v Rohatci, nemáme se čeho bát. Kádr momentálně máme nejlepší, jaký jsem kdy vedl.

Radek Zajac

 

Sponzoři a partneři FC Vracov