17.10.2018 | Obecné, Sezona 18/19

Muži v Domaníně zaslouženě zvítězili

Neděle 14.10 v 15:00
FK Domanín - FC VRACOV 1 : 4 (0:2)

STŘELCI: 46. Červinka Filip - 33. Kaiser David, 37. Otépka Stanislav, 71. Žandovský Radek, 86. Říha Lukáš
ŽLUTÉ KARTY: 36. Sedláček Tibor

Domanín a napjaté utkání na soupeřově hřišti, na které se většina fandů těšila. A nejenom oni.

Jak už sem předeslal v předchozím komentáři po domácím utkání s Lužicemi, tak jsem se nemýlil. Šlo o souboj citů, kde uspěje ten, kdo má lepší nervy. Dnes si troufám říci, byl sem to já, kdo mužstvo na zápas lépe připravil.

Do vedení jsme šli po krásné střele Davida Kaisera, kdy trefil odražený míč někde v oblasti penalty a propálil všechno, co mu stálo v cestě. 1:0 chválím. I nadále jsme si tvořili šance a domácí tým pouštěli jenom ojediněle k slabším protiútokům, které většinou končily ještě před brankářem Adamem Zálešákem. Poločasový výsledek 2:0 uzavřel po faulu na Lukáše Říhu nádhernou střelou ze standardní situace z 22m Stanislav Otepka, na kterou domácí golman Dominik Vrablic nedosáhl. Střela šla těsně kolem domácí zdi a hezky zaplavala k levé tyčí. Opět chválím. Dobře Čoky. Mimochodem, abych nezapomněl, chtěl bych připomenout všem, že Dominik je hráč, který místo toho aby hájil barvy FC Vracov, hraje jinde. Navrátit se zpět mu bylo už X krát nabídnuto. Také proto jsme tam, kde jsme. Ale to bych brečel na špatném místě.

Tak zpět k utkání. Nástup do druhého poločasu byl v klidu a bez problémů, nebylo vlastně co vytknout. Snad jen malá poznámka. Zastávám názor, že mužstvo, které nedá penaltu, by mělo  prohrávat. Ale naštěstí se tak nestalo a Vít Říha může i po situaci, kdy po ruce domácího stopera neproměnil nařízenou penaltu, v klidu spát. Přesto přišlo to, co už platí roky rokoucí. Nedáš, dostaneš. Po průniku po levé straně a centru do prostoru před brankou si na střelu nabíhá a snižuje na 2:1 Filip Červinka. Opět bývalý hráč FC Vracov. Ale myslím si, že je zbytečné se v tom pitvat a připomínat. Jedeme dál. Dlouhé pasy a auty fungují a já jsem rád, že jsme toho konečně začali využívat. Po jednom takovém autu Jakuba Nygrýna se prosazuje Radek Žandovský a míč ve skrumáži na brankové čáře odnáší, ani nevím čím, do branky. Hrajeme líp a máme navrch. Po dalším takovém autu zakončuje Lukáš Říha a rozhodčí píská a mění stav na 4:1. Tak i utkání skončilo.

Vezeme z Domanína vytouženou výhru, která mne těší o to víc, že i já jsem si mockrát v průběhu sezóny vyslechnul hlášky typu, „Počkej až dojedete do Domanína, dostanete bůra“ atd. Nemám důvod do někoho šťourat a nikdy bych neprovokoval . Tak to je a takový umí být fotbal. O to víc jsem rád, jak kluci k zápasu přistoupili. I za to, že občas museli čekat víc třeba na střídání, kdy jsem čekal, jak utkání bude pokračovat a kdo se eventulně ohlásí, že je např zraněný.

Tohle jsem po nich chtěl a oni to dodrželi. Druhé utkání bez žluté karty a zbytečných hemzů. Tak to vypadá, že jenom chválím, ale je to tak. V tomto utkání např. nenastoupil Rosťa Mlček a hodně kluků si myslelo, že bez středové opory nemáme šanci. Opak je pravdou. Pokud se mužstvo semkne a maká, výsledek přijde. A když ne, ale hrajete obětavě, nikdo Vám nadávat nebude. Tak to mám. Na závěr nás čeká odložený zápas, kdy na hody v 10 hodin doma hostíme Čejkovice.

Tak jen tak dále.

Radek Zajac
Trenér a Vedoucí mužstva

Sponzoři a partneři FC Vracov