9.4.2019 | Obecné, Sezona 18/19

Muži v Čejkovicích opět brali 3 body

Neděle 7.4.2019 15:30
1. FC Čejkovice - FC VRACOV 1 : 2 (1:1)

STŘELCI: 12. Čechovský Adam - 27. Říha Lukáš, 80. Říha Lukáš
ŽLUTÉ KARTY: 32. Bezúšek Kevin, 47. Zavadil Petr - 46. Knee Radek, 79. Nygrýn Jakub

Dobrý den přátelé.

Kdo to čte a byl jste někdy na fotbale, tak víte, že jsou zápasy, kdy se nedaří, a někdy naopak na co sáhnete jde samo. Zápas s Čejkovicemi určitě nebyl pohledný, ale další 3 body do tabulky jsme si přece jen vybojovali.

Hned na začátku nás soupeř zaskočil svojí aktivitou. Útok Čejkovic byl rychlý a měl tam hráče řekl bych možná i z vyšších tříd. Šikovní dva kluci, kteří naši obranu nejednou zaskočili. Z jedné takové vydařené akce skórují. Z pravé strany přehazují v plném běhu našeho gólmana a vedou jedna nula. Naštěstí máme ještě dost času zareagovat. Neustáváme v napadání, tlačíme se dopředu a  po 15 minutách se dočkáváme, když po pravé straně dává pas Radek Knee přesně do běhu Šimonovi Lopraisovi, který přihrávkou po zemi předává míč na Lukáše Říhu a ten, i když atakován soupeřem, srovnává z úrovně penalty k levé tyči. Brankář byl v protipohybu a přesto, že to nebyla žádná velká rána, míč je v síti. Je srovnáno. Poločas končí a pár změn se musí zkusit udělat, neboť na hřišti mně náš tým přijde někdy zbytečně nervózní a děláme celkem malicherné chyby.

Do mužstva postupně zapojujeme dorostence a to se mi líbí, protože to je budoucnost a i moje představa je mít mladý a perspektivní tým. Pavel Loprais a Matěj Svoboda, kteří už s námi odehráli celou podzimní část a teď se přidává Darek Goliáš a Filip Vrážel. Od obou nebo od všech očekávám, že se v průběhu jara zapojí naplno a dokážou nám všem, že už jsou chlapi a umí hrát i v mužských soutěžích. Všichni jsou šikovní a všechno je tedy jen na nich.

Ale zpět k zápasu. Ve druhém poločase jsme blíž ke vstřelení branky my, trefujeme jednou břevno a dvakrát tyč. Naše snažení se vyplácí a určitě nebudu lhát, když řeknu, že zaslouženě jdeme v 80. minutě do vedení. Po jednom z mnoha předchozích nevydařených brejků nám to konečně klaplo a svůj druhý gól střílí Lukáš Říha. Stav 1:2 je odrazem neustálé snahy a bojovnosti všech hráčů v poli. Tři body ale stále ještě nejsou jisté. Děláme totiž chyby ve středu pole a domácím nabízíme nebezpečné standardní situace z prostoru těsně před hranicí šestnáctky. Po jedné takové standardce nás podržel Adam Zálešák, kdy soupeřovu krásnou střelu přes zeď vytěsňuje robinzonádou a tím nás drží ve vedení. To jsme si pak už pohlídali až do konce zápasu.

Na závěr bych se pokusil zhodnotit výkony obou mužstev. My můžeme slavit, vezeme tři body. A kdybychom proměňovali v tomto zápase všechny šance, bylo by sice naše skóre vyšší, ale ne zrovna spravedlivé. Neboť i soupeř odehrál dobrý zápas a vypracoval si několik šancí, které naštěstí pro nás dílem vlastních nepřesností a dílem díky výkonu našeho brankáře neproměnil.

 

Radek Zajac

Sponzoři a partneři FC Vracov