9.5.2018 | Obecné, Sezona 17/18

Muži doma porazili SK Prušánky

Sobota 5.5. v 16:30 - 18. kolo III.A třídy Hodonín
FC VRACOV - SK Podlužan Prušánky 5 : 2 (1:2)

STŘELCI: 42. Říha Vít, 51. Kadleček Stanislav (P) , 71. Říha Lukáš, 80. Otépka Stanislav, 86. Otépka Stanislav - 4. Zálešák Jan, 25. Stanec Stanislav
ŽLUTÉ KARTY: - 37. Geschwandtner Sebastián

Hosté byli první poločas lepší, více se viděli, měli přesnější nahrávky a byli nebezpečnější. Naši hráči především v obranné fázi byli opět nedůslední v obsazování a ani soupeřovu rozehrávku se vůbec nesanažili napadat. Ukazuje se, že hráči nemají natrénováno a fyzicky často soupeři nestačí. Organizace obrany je špatná, nedaří se ani přihrávky a často nás zklame i zpracování míče. Již ve 4. min hosté zaútočili. Jejich útočník vyslal míč směr naše brána asi z 12 m, a přestože byl atakovaný, míč nakonec doskákal před Fridricha, který spadl dříve než musel a míč ho přeskočil – 0:1. Hosté si celý první poločas v pohodě kombinovali a my jsme se na hřišti jen těžce hledali.  Nebyli jsme vůbec schopní ohrozit hostující bránu. A tak není divu, že  ve 26. min. nás hosté opět zatlačili do vápna, kdy se našim hráčům nedařilo odkopnout míč a hosté po několika přihrávkách střelou ze 14 m do pravého rohu zvýšili na 0:2. Naštěstí v závěru poločasu chyboval i hostující golman a důsledný Víťa Říha snížil střelou do prázdné brány  na 1:2.

Do druhého poločasu nastoupil i zraněný Lukáš Říha, trošku jsme přidali a byli jsme na půlce hostí častěji. V 51. minutě fauloval hostující stoper Staňu Otepku ve vápně  a Kadleček z nařízené penalty vyrovnal na 2:2. Nadále útočila obě mužstva, ale do vedení jsme šli my. V 71. min. po první pěkné, fotbalové akci a centru Kocurka se trefil přesně hlavou Lukáš Říha – 3:2. V 80. min. následně utekl Otepka po levé straně bekovi a jeho nepříliš prudkou střelu po zemi tak z 12 m chtěl hostující golman odkopnout, míč však  minul a daroval nám 4. branku. Poslední gól jsme přidali v 87. min, kdy se Otepka prosadil ještě jednou tvrdou střelou zblízka.

A tak jsme soupeře nakonec porazili zdánlivě vysoko 5:2 Parádní výsledek chtělo by se říci. Ale nemůžeme jen spoléhat na chyby soupeře. Pokud se naše hra, pohyb hráčů a a hlavně přesnost přihrávek nezlepší, budeme pro další soupeře snadným soustem.