8.8.2018 | Obecné, Sezona 17/18

Soustředění na DDM Vracov a Mezinárodní turnaj MORAVA CUP 2018

Jako každoročně, tak i letos jsme pro naše mladé fotbalisty uspořádali 4-denní prázdninové soustředění Tentokrát byl však program soustředění bohatší, neboť se jej kromě našich hráčů zúčastnily i týmy z družebních obcí - slovenského Močenoku a chorvatského Andrijaševci-Rokovci. Vyvrcholením společného soustředění pak byl mezinárodní turnaj mladších žáků a starší přípravky MORAVA CUP 2018.

Naši chlapci nastupovali na soustředění již ve středu 25.7. odpoledne, abychom stihli připravit vše pro naše hosty. Ve čtvrtek jsme absolvovali první dopolední trénink a odpoledne si šli zaplavat na místní koupaliště. Večer jsme pak přivítali mladé fotbalisty z družebních obcí i s jejich doprovodem. Po ubytování všech dětí jsme odešli na večeři do školní jídelny. Po večeři nás čekala prohlídka města Vracova. Při té příležitosti jsme navštívili vinné sklepy v Barákách a vinaře Dušana Fridricha, který otevřel svůj vinný sklípek a pro dospělé připravil také malou degustaci.  V pátek jsme si nachystali v rámci tréninku čtyři stanoviště, každé s jinou tréninkovou jednotkou a páté stanoviště bylo jenom pro brankáře. Horké odpoledne jsme si pak všichni užívali na koupališti a po dobré večeři následovala volná zábava. Na sobotu jsme měli připravený turnaj Morava Cup 2018  ve dvou věkových kategorií, a to starší přípravka a mladší žáci. Na turnaj jsme pozvali týmy TJ Slovan Bzenec, FC Veselí nad Moravou, chorvatský NK Frankopan a slovenský FK Močenok, které doplnil náš, domácí tým FKM Morava.

MLADŠÍ ŽÁCI

Sestava mladších žáků: Tomáš Ryba, Jakub Profota, Štěpán Hlaváč, Lukáš Londin, Hynek Klimek, Jan Loprais, Lukáš Repík, Petr Bábík, Viktor Šafář, Adam Slavík, Mikuláš Kubík, Martin Mezihorák, Pavel Ingr, Matyáš Mívalt.

Zápasy v rámci turnaje náš tým odehrál s těmito výsledky:

FKM Morava – TJ Slovan Bzenec               4 : 1
branky: Mikuláš Kubík, Jakub Profota, Martin Mezihorák, Adam Slavík
FKM Morava – FC Veselí nad Moravou     2 : 1
branky: Tomáš Ryba, Lukáš Londin
FKM Morava – NK Frankopan                       0 : 4
FKM Morava – FK Močenok                           5 : 1
branky: Jan Loprais, Martin Mezihorák, Štěpán Hlaváč, Tomáš Ryba, Lukáš Repík

Celkově se náš tým umístil na hezkém druhém místě za družebním týmem z Chorvatska NK Frankopan z Andrijaševci.

STARŠÍ PŘÍPRAVKA

Sestava starší přípravky: Marek Čimera, Nicolas Drechsel, Michal Londin, Jan Loprais, Adam Podhorský, Tomáš Fridrich, Štěpán Gasnárek, Jáchym Jarůšek, Adam Juřík, Jakub Loprais, Vojtěch Klimek, Daniel Mizerík, Tomáš Vrážel, David Vach

Tým na turnaji zanamenal následující výsledky:

FKM Morava – TJ Slovan Bzenec               10 : 3
branky: David Vach 4x, Adam Juřík 2x, Tomáš Fridrich 2x, Tomáš Vrážel, Daniel Mizerík
FKM Morava – FC Veselí nad Moravou     3 : 2
branky: Daniel Mizerík 2x, Štěpán Gasnárek 1x
FKM Morava – NK Frankopan                       3 : 6
branky: David Vach 3x
FKM Morava – FK Močenok                           3 : 3
branky: Tomáš Vrážel, Adam Podhorský, Daniel Mizerík.

Stejně jako tým mladších žáků se i starší přípravka umístila na krásném druhém místě za týmem NK Frankopan z Andrijaševci.

Trenéři zúčastněných týmů pak vybírali nejlepšího brankáře a hráče v obou kategoriích a hvězdu vlastního týmu. Podle nastřílených branek byl také vyhodnocen nejlepší střelec v obou kategoriích:

Ocenění hráči: 

Starší přípravka:

  • nejlepší brankář – Jan Loprais  FKM Morava
  • nejlepší hráč –        Ivan Ivakovič  NK Frankopan
  • nejlepší střelec –    Ivan Ivakovič  NK Frankopan 13 branek
  • hvězda týmu FKM Morava – David Vach

Mladší žáci:

  • nejlepší brankář –   Repík Lukáš  FKM Morava
  • nejlepší hráč –         Lovro Sečeny  – NK Frankopan
  • nejlepší střelec –    Dorian Rupčič – NK Frankopan  8 branek
  • hvězda týmu FKM Morava –  Lukáš Londin

Mezi přestávkami jsme měli pro děti nachystané dovednostní soutěže – slalom, běh padákem, nožičky a střelba na přesnost. Ve všech kategoriích byli ti nejlepší oceněni fotbalovým míčem.
Po celou dobu turnaje jsme měli pro děti nachystanou bohatou tombolu (až 700 cen). Maminky nám napekly výborné buchty, které dětem moc chutnaly a  nejlepším důkazem jejich umění bylo, že se všechno snědlo. Oběd i večeře byla přivezena  na stadion, aby jsme nemuseli přejíždět. Ve večerních hodinách jsme utužili družbu ve fotbalovém zápase trenérů, rodičů a funkcionářů.

Neděle patřila úklidu, návštěvě koupaliště  a rozloučení s chorvatským a slovenským celkem.

Poděkování patří všem rodičům a trenérům, kolektivu školní jídelny a DDM Vracov, městu Vracov a výboru FC Vracov za vzornou organizaci turnaje a celého mezinárodního soustředění.

Zvláštní poděkování patří sponzorům, kteří  podpořili tuto akci jak materiálně, tak finančně a bez této podpory bychom takovýto turnaj pořádat nemohli.

Trenéři mladších žáků, Oldřich Bábík, Jiří Šafář

Sponzoři a partneři FC Vracov