10.6.2019 | Obecné, Sezona 18/19

Klíčový zápas sezóny dorostenci bohužel prohráli

Sobota 8.6. ve 14:45

FKM MORAVA - FC Lipov 0 : 1 (0:1)

STˇŘELCI: 12. Červenka David
ŽLUTÉ KARTY: - 55. Škopík David

Byl to zápas, ve kterém bylo v sázce konečné první místo  v Okresním přeboru a tím i postup do Krajské soutěže dorostu. Kromě našich hráčů, kteří měli velkou chuť se o první místo navzdory zraněním klíčových hráčů porvat, k tomu velmi odpovědně přistoupil i soupeř, který přijel více jak hodinu před výkopem a přivezl s sebou i skupinku fanoušků.

Utkání začalo nervózně, ale náš tým měl míč častěji na kopačkách. Bohužel však již ve 12. minutě obrana neuhlídala u zadní tyče naší branky útočníka hostů, který po krásném a přesném centru spoluhráče z pravé strany skóruje hlavou do odkryté části naší branky. Prohráváme 1:0. Přesto však je vidět, že kluci si věří, snaží se o kombinační hru, využívají i prostory po obou stranách hřiště, odkud pak směrují centrované balony do pokutového území. Tady jsme však bezradní. Hlavičkou nedokážeme míč usměrnit do branky a „propadnuté“ míče obrana soupeře okamžitě odkopává. Navíc je vidět, že soupeř od svého vedoucího gólu změnil taktiku. Brání v 8 lidech a vepředu zůstávají jen jeho 2 rychlonozí útočníci, kteří ale naší obraně i z těch ojedinělých brejků dělají velké starosti.

Do druhého poločasu kluci nastoupili s vědomím, že musí hrát ještě aktivněji. Snaží se o postupný útok kombinací nejen po křídlech, ale i středem, ale všechny naše útočné snahy končí u hranice šestnáctky. Stále nejsme schopni si vytvořit vyloženou gólovou šanci. Naděje blyskne v 55. minutě kdy po úmyslné hře rukou v pokutovém území rozhodčí nařizuje pokutový kop. Míč si na penaltovou značku postavil Matěj Svoboda, který prokazoval celou sezónu, že standardní situace umí. Bohužel však v tomto klíčovém okamžiku jeho rána zamířila těsně nad břevno soupeřovy branky. Zklamání a s tím související pokles výkonu je na hřišti cítit snad jen pár minut a pak znovu a znovu se pokoušíme probojovat před výborně chytajícího brankáře Lipova. Nejblíže ke gólu měl asi 10 minut před koncem Filip Vrážel, který prostrčil míč mezi nohama brankáře, ale s nedostatečnou razancí, takže ho obránce z brankové čáry vykopává zpět do hřiště. Závěrečný nápor už byl spíše zoufalý. Ukazuje se, že největší slabinou našeho týmu je zakončení. Chybí nám pohotová a tvrdá střela, neboť soupeři nám ani do budoucna nebudou dávat prostor na zpracování balonu v šestnáctce, jeho přehození z levé na pravou apod. Ale co nám nechybí je týmový duch. A na tom se dá dobře stavět i v příští sezóně.

Jinak je třeba celý tým pochválit za bojovnost. Utkání, které odehráli, patřilo bezesporu k jedněm z nejlepších v sezóně. Ale bohužel, jak zní známé úsloví, fotbal se nehraje na krásu ale na góly. A byli jsme to my, kdo je nedokázal vstřelit.

K poslednímu zápasu sezóny zajíždí tým dorostenců příští neděli do Starého Poddvorova. Jde o těžkého soupeře, a tak budeme chlapcům držet palce, aby se s jinak úspěšnou sezónou rozloučili vítězstvím.

Sponzoři a partneři FC Vracov