KEN Veselí byl nad síly našich dorostenců

Neděle 3.9.2017 v 13:45 - 3. kolo OP dorostu
KEN Veselí nad Moravou - FKM Morava 3 : 1 (1:0)

STŘELCI: Kohoutek Josef, Pavlíček Filip, Bačík Michal - Novotný František

Ve svém třetím vystoupení předvedl náš dorost hru na podobné úrovni jako proti Starému Poddvorovu, ale tentokrát to  na domácí KEN Veselí prostě nestačilo. Poločasový výsledek 1:0 sice dával naději do druhého poločasu, kterou ještě v 62. minutě umocnila vyrovnávací branka Františka Novotného, ale domáci byli v tomto zápase přece jen přesnější v kombinaci a důraznější v osobních soubojích, a tyto faktory nakonec rozhodly o jejich celkovém vítězství 3:1.

Nám se stále nedaří naši hru zjednodušit a zrychlit. Směrem dopředu se neumíme prosadit nějakou pěknou, rychlou kombinací. Příliš zdlouhavé zpracování míče a jeho zbytečné přidržení náš  dostává pod tlak, který pravidelně vyústí v nepřesnou přihrávku či přímo ve ztrátu míče. Občas se sice dostaneme dopředu rychlými brejky, ale zde zase máme problém s přesným a důrazným zakončením.

Dobrou zprávou může být, že se nám postupně sehrává obrana a její výkon se zlepšuje. Snad jen to zbytečné kličkování v blízkosti vlastního pokutového území by jsme si měli odpustit a snažit se o konstruktivnější rozehrávku.

Sezóna je stále jen v první třetině a vypadá to, že jsme na dobré cestě. Pokud tento tým i nadále bude spolupracovat s trenéry tak jako dosud, věříme, že se to pozitivně projeví i na jejich výkonech v další části sezóny.