27.5.2019 | Obecné, Sezona 18/19

Hosté z Násedlovic byli lepším týmem

Neděle 26.5. v 17:00
FC VRACOV - Moravia Násedlovice 2 : 4 (0:2)

STŘELCI: 60. Žandovský Radek, 64. Svoboda Matěj - 22. Svatoš Antonín, 39. Horák Martin, 71. Jankůj Petr, 75. Svozil Lukáš
ŽLUTÉ KARTY: 8. Polášek Pavel, 45. Žandovský Radek - 8. Jankůj Petr

Na Násedlovice jsme nestačili. Nutno podotknout, že soupeř byl jednoznačně lepší a přehrál nás hlavně v prvním poločase, kdy dvakrát skóroval a naši kluci se po celý poločas nedostali k vyložené šanci. Jen snad jedna přihrávka na hranici šestnáctky, kdy Lukáš Říha nemířil přesně a přestřelil. Byla to škoda, protože Násedlovice určitě neměly v brance gólmana, který vypadal jistě.

Do kabin se šlo tedy se sklopenou hlavou a mě v ní lítaly myšlenky co s tím udělat, když mám na lavičce pouze jednoho hráče na střídání. Mužstvo bylo rozhozené a zklamané z předvedené hry a mně tedy nezůstávalo nic jiného, než kluky trochu povzbudit a potěšit. Neviděl jsem to stejně jako oni a stále věřil, že můžeme ještě výsledek zvrátit. Ze začátku druhého  poločasu se nám ještě ke všemu zranil Kuba Nygrýn a tak musel Matěj Svoboda ze zálohy na předstopera.

Druhý poločas jsme už hráli o něco lépe, ale Násedlovice byly stále nebezpečné a jejich pohyb jsme jen těžko zachytávali. Přesto se nám podařilo zápas na chvíli zdramatizovat, když v 60. minutě po rohovém kopu Radek Žandovský hlavou snižuje na rozdíl jednoho gólu. Neuběhlo ještě ani 5 minut a Matěj Svoboda srovnává skóre ze standartní situace nádhernou střelou z 25m pod břevno. Hezká akce, která nám ale nepomáhá k tomu, abychom se alespoň na chvíli vzpamatovali a vyburcovali k lepšímu výkonu. Hrajeme pořád stejně a strašně naivně. Nedostupujeme protihráče a dovolujeme jim, aby si v podstatě dělali na hřišti co chtěli. Je to hrozné vidět, že hrajete na hranici svých možností a že na to nemáte. Hlavně fyzicky náročný presing, který není potvrzený aktivitou. Jsme pomalejší, všude jsme o krok nebo i dva později. Nic nám nevychází i při zpracování nám míč odskakuje od nohy. Bylo tedy jen otázkou času, kdy soupeř využije vytvořeného tlaku. Vznikají brejkové akce i z autových vhazováni a my těmto situacím nedokážeme zabránit. Hrajeme jen dlouhé balóny a je to taková překopávaná, která nemá šanci na úspěch. Jsme z padesáti procent jak ospalí a tak zaslouženě dostáváme další dva góly. Fotbal se má hrát pro radost, ale to dokázal dnes jen soupeř, který si šel po třech bodech a zaslouží si druhé místo v tabulce.

Na závěr, naše šance uspět a porvat se o druhý flek v podstatě nebyly žádné a to mě dnes překvapilo ze všeho nejvíc. Mrzí vás, když vidíte ten rozdíl. Hlavně ve fyzičce, ale nemůže s tím sám nic dělat. Jen doufat, že si to hráči snad konečně uvědomí, že bez těch tréninků se nikam posunout nedá.

Radek Zajac

 

Sponzoři a partneři FC Vracov