23.7.2019 | Obecné, Sezona 19/20

Hodnocení prvních přátelských zápasů

Žadovice - FC Vracov 4 : 3

 Mikulčice - FC Vracov 5 : 5

Hodnocení ke dvěma zápasům se Žádovicemi a Mikulčicemi se mi nepíše úplně lehce, ale oba dva zápasy bych shrnul asi takto.

Máme tady mladý tým a možná i to je příčinou, že v obraně i v záloze jsme bez přehledu a nemáme jistotu na míči. Jsou situace, kdy zbytečně spěcháme dopředu, a při ztrátě míče nemáme pak fyzičku vracet se zpět. Šance si vytvořit umíme, to vidím jako pozitivní věc, chce to jen při zakončení a rozehrávce mít více klidu a hlavně jistotu. Což bohužel bez tréninku do noh a do hlavy hráčům nedostaneme.

V Žádovicích jsme celý zápas jen dotahovali a nakonec i když v Mikulčících vedeme v prvním poločase dva nula, stále to není výkon, který bych od tohoto týmu očekával. V Mikulčicích jsme se do vedení dostali především díky hrubým chybám v obraně soupeře, kdy z našich hráčů projevil dobrý přehled o hře Lukáš Říha, který získal míč a následně první gól dává sám a na druhý nahrává. Ale slibný úvod zápasu nedokážeme přetavit v naši výhodu a nakonec opět odjíždíme bez výhry s divokým výsledkem 5:5.

Ještě jsme nehráli nikdy ve stabilní sestavě a v průběhu obou zápasů střídáme a měníme posty. Jediné místo, které máme obsazené a kde si na sebe už kluci zvykli, je právě asi útok. V dobrém světle se ukazují dorostenci, a i když jim chybí zkušenosti, snaží se a bojují. Pochválit bych chtěl především Darka Goliáše a Pavla Lopraise za obětavost a snahu, která se projevuje jak na trénincích tak v přístupu k zápasům. Jako na houpačce se zatím ukazuje Matěj Svoboda, který v Močenku odehrál dobrý zápas, se Žadovicemi nehrál a v Mikulčicích nebyl vidět tak, jak se očekávalo. Tady možná sehrál svou roli nejen nekvalitní terén, ale hlavně jen dvě hodiny spánku po flámu v sobotu. Stejnou příčinu v kolísání výkonů bych hledal i u Daniela Hřiba, o kterém si myslím, že by do budoucna měl nahradit a mohl by se postavit na místo stopera. Tam kde byl zvyklý hrávat už v dorostu. Ale opakuji, je to o přístupu. Jsou situace, kdy si sám hráč musí sáhnout do svědomí a uvědomit si, zda chce být skutečným přínosem pro tým nebo chce jen doplnit sestavu.

Vrátím se zpět ke hře. Jsem přesvědčen, že pokud se začne trénovat, můžeme pomýšlet do budoucna na vyšší cíle, než v minulých sezónách. Základ kádru je dobrý, jen změnit nastavení v hlavě a začít více trénovat. A proč jsem blíže rozebral jen bývalé a současné dorostence, Tomáše Polanského nevyjímaje, je proto, že právě na nich by se mělo stavět. Jsou to borci, kteří na to mají a musí jen získat zkušenosti. Stejně jako v brance Tomáš Gaspar, který se velmi snaží, ale je má ještě na čem pracovat. Hezky Tome, snad se zapojí brzy už i Adam Zálešák, abys po jeho boku mohl dál vyrůstat. A bylo by dobré přesvědčit další kluky, třeba Patrika nebo Filipa Vrážela. Ale abych stále nemluvil jen o dorostu, rád bych ještě pochválil za přístup jak k tréninkům, tak i k zápasům Vítka Říhu, Radka Knee a další, kteří pochopili, že bez tréninku to nepůjde. Příkladem jde i nadále Pavel Polášek, který  pomáhá a dál pokračuje s námi i v sezóně 2019/2020. Díky.

Co dál říct? V kabině je klid a trenér postupem času získává půdu pod nohama. Cítím to tak a vážím si jeho odhodlání a snahy s vracovským fotbalem zase pohnout kupředu. Čekají nás ještě další přípravné zápasy, doma s Těmicemi, ve  Vlkoši a doma s Baníkem Dubňany „B“.  Pokud se uzdraví zranění hráči, Šimon Loprais, David Kaiser a Kuba Nygrýn , pak by vše mělo fungovat snad lépe. Uvidíme se v neděli 28.7. na domácím hřišti, kde přivítáme Sokol Těmice v 16 hodin..

Jinak nemůžu chválit, čekal jsem víc.

 

Radek

Sponzoři a partneři FC Vracov