Dorostenci vybojovali vítězství nad Starým Poddvorovem

Čtvrtek 31.8. v 17:15 - 2. kolo OP dorostu
FKM MORAVA - TJ Starý Poddvorov 2 : 1 (1:0)

STŘELCI: 11. Štěpánek Hynek, 89. Slavíček Jindřich - 68. Ott Martin
ŽLUTÉ KARTY: Pavel Loprais - Matěj Veselský, Aleš Hassa 2x
ČERVENÉ KARTY: Aleš Hassa

V druhém kole a prvním domácím zápase si naši dorostenci doslova vybojovali první podzimní výhru.

V prvním poločase dokázali naši chlapci se soupeřem, který v minulém kole porazil vysoko 13:2 tým Kostelce, držet krok a dokonce si vytvořili více gólových příležitostí. Bohužel proměnili jen jednu jedinou, kdy již v 11. minutě skóroval Hynek Štěpánek.

Do druhého poločasu jsme opět vstoupili aktivně a prvních 10 až 15 minut jsme soupeře k ničemu nepustili. Ale postupně se i vlivem vynucených střídání naše hra rozpadla a rozdrobila na spousty osobních soubojů a nepřesných přihrávek. Po jedné takové velmi, velmi nepřesné rozehrávce od vlastní šestnáctky se míče zmocnil hostující Martin Ott  a nikým neobtěžován snadno propálil našeho gólmana. A bylo srovnáno. Na našich chlapcích byla vidět bojovnost a snaha, která se však i nadále tříštila nečistým zpracováním míče či nepřesnými přihrávkami. Ale v 89. minutě po špatně zahraném rohu soupeře se do otevřené obrany soupeře rozběhl Pavel Loprais, kterého ihned doplnil Jindra Slavíček. A ten také po jeho přihrávce upravil skóre na konečných 2:1 v náš prospěch.  V nervózním a rozkouskovaném závěru utkání rozhodčí udělil ještě dvě žluté karty, přičemž pro hostujícího hráče Aleše Hassu to znamenalo předčasný odchod do kabin. Ale na celkovém výsledku už se nic nezměnilo.

Zisk 3 bodů byl našim dorostencům odměnou za bojovnost a vytrvalost během celého utkání. Ale abychom vítězili pravidelně a nenadřeli se u toho tak jako dnes, je třeba i nadále se zdokonalovat především v práci s míčem a zlepšovat přesnost naší kombinace.