1.5.2019 | Obecné, Sezona 18/19

Dorostenci zklamali především sami sebe a na postup ztrácejí

Neděle 28.3.2019 v 13:15
FKM MORAVA - TJ Starý Poddvorov 3 : 3 (1:1)

STŘELCI: 26. Svoboda Matěj (pen.), 54. Polanský Tomáš, 80. Bílý Tomáš - 23. Daniel Zdeněk, 69. Daniel Zdeněk, 89. Turek Tomáš


Středa 01.05.2019 v 11:00
Hovorany/Nenkovice - FKM MORAVA 2 : 2 (2:1)

STŘELCI: 8. Stávek Lukáš, 37. Stávek Lukáš - 42. Zmeškal Ondřej, 57. Fridrich Filip

Pokud jsme se chtěli dostat na první místo Okresního přeboru dorostu, museli bychom jak v nedělním zápase se Starým Poddvorem, tak i ve středečním zápase s Hovoranama naplno bodovat.  To se bohužel nepodařilo a naše bodová ztráta na vedoucí FC Lipov narostla.

Zápas se Starým Poddvorem nebyl jednoduchý. Soupeř přijel v plné sestavě, na soupisce měl 17 hráčů, a netajil se tím, že přijel bodovat. Naši chlapci, vědomi si důležitosti zápasu od začátku nasadili vysoké tempo  a dařilo se jim dostávat za obranu soupeře. Ale protože i v nejvyloženějších šancích naši útočníci selhávali, tak po vydařené střela zpoza vápna šel ve 23. minutě do vedení soupeř. Vedení mu ale nevydrželo dlouho. Již po 3 minutách bylo srovnáno, když penaltu nařízenou za sražení Tomáše Polanského v pokutovém území, bezpečně proměnil Matěj Svoboda. V závěru poločasu měli ještě na kopačce gól Pavel Loprais nebo opět Tomáš Polanský, ale ani jeden si s nabídnutou šancí nedokázal poradit. A tak se do šaten odcházelo za stavu 1:1.

Do druhého poločasu jsme vstoupili lépe my, když po závaru před soupeřovou bránou a s přispěním chyby hostujícího brankáře otáčíme skóre na 2:1. Šťastným střelcem, který doklepával odražený míč do branky byl Tomáš Polanský. Následovaly další naše vyložené šance, kdy ze 2 metrů vysoko přestřeluje branku Karel Půček, nebo nepřesná hlavička Pavla Lopraise, která skončila jen v rukou brankáře. A tak se opět potvrzuje známé Nedáš -Dostaneš.  Po chybě v naší obraně se ke střele dostává zřejmě nejlepší hráč soupeře Zdeněk Daniel a v 69. minutě srovnává na 2:2. Přesto se stále snažíme zvrátit výsledek, útočíme a odměnou nám je branka na 3:2, kterou podél vyběhnuvšího brankáře střílí Tomáš Bílý. V tento moment už začínáme pomalu věřit ve vítězství, ale bohužel. Zbytečný faul u poloviny a následný kiks našeho brankáře po přímém kopu snad ze 40 metrů rozhodují o tom, že si z tohoto zápasu po konečném výsledku 3:3 připíšeme do tabulky jen 1 bod.

Obrovská škoda. Kdyby se jen polovina nabídnutých šancí proměnila, byl výsledek úplně jiný. Za bojovnost v tomto zápase si však všichni hráči pochvalu zaslouží.

Po této nečekané ztrátě očekáváme, že si všichni chlapci uvědomí jak důležitý zápas je čeká v Hovoranech, kde, pokud chceme myslet na postup, už nesmíme klopýtnout. Jenže termín 1.5. je hned po 30.4. A 30.4. jak známo se pálí čarodějnice, staví máje a většinou to nekončí brzy večer. I přes upozornění trenéra, aby to kluci s oslavami nepřeháněli, neboť zápas se hraje již dopoledne, se nočních oslav v Dubňanech zúčastnil prakticky celý tým. Na výkonu mužstva v Hovoranech to pak bylo pochopitelně znát a bod za remízu 2:2, který jsme si navíc vybojovali až ve druhém poločase je asi maximum, čeho se tam s unaveným a nevýrazným mužstvem dalo dosáhnout.

A tak vysněný postup do krajské soutěže se nám po tomto dvouzápase nepřiblížil, ale spíše vzdálil. Je to škoda, neboť krajská soutěž by hráčům přinesla více zkušeností. Herně by se zde mohli zlepšovat a mohli by pak lépe přispívat i k tomu, aby se Vracov konečně probojoval ze III. třídy okresu na místa, která mu historicky patří. Tedy 1.B nebo 1.A krajského přeboru.

Sponzoři a partneři FC Vracov