30.11.2018 | Obecné, Sezona 18/19

Dorost – zhodnocení podzimní části sezóny 18/19

Do podzimní části sezony 2018/19 jsme vstupovali s přáním umístit se co nejvýše, abychom se mohli na jaro pokusit postoupit do krajské soutěže. Protože je málo týmů, hraje se 4 kolový systém, a tak jsme s každým soupeřem hráli na podzim 2x.

Začátek sezóny se nám vydařil. Výhry se Strážnicí 4:1 a v Hovoranech 0:11. Dále jsme porazili nevyzpytatelný Kostelec 2:1, remizovali s nejsilnějším soupeřem Lipovem na jejich hřišti 1:1 a porazili St.Poddvorov 5:0. Poté si kluci vybrali slabší chvilku a remízou 0:0 ve Vnorovech ztratili důležité 2 body. V dalších zápasech porazili Vnorovy 5:0, Strážnici 2:0 a Hovorany 6:0. Bohužel se nám v těchto zápasech zranili někteří hráči a ukázalo se to ve dvou důležitých zápasech, kdy jsme prohráli v Kostelci 1:0 a na domácí půdě s Lipovem 3:4. V tu chvíli bychom brali, aby byl konec sezóny. Naštěstí kluci zabojovali a v posledním utkání urvali vítězství ve St. Poddvorově 3:4. Naše bilance tedy je 8 výher, 2 remízy a 2 prohry. Se ziskem 24 bodů a skórem 42:10 je mužstvo na 2. místě okresního přeboru, bohužel s 8 bodovou ztrátou za Lipovem, který ztratil jediné 2 body a to s naším týmem.

Chtěli bychom hrát aktivní fotbal, mít míč co nejvíce na kopačkách a na hřišti být dominantní naší hrou.  Z toho, ale někdy plynou chyby a občas i nevyrovnané výkony. Po velmi dobrém zapojení kluků, kteří přišli tento rok ze žáků r. 2003, Josef Šebesta či Filip Fridrich, se s námi zapojili do soutěže i současní žáci r. 2004 a to Ondra Zmeškal, Jakub Vávra a Domča Šimek a velmi důrazně si již teď řekli o místo v sestavě. Naší devizou je i široký kádr. Bohužel hráči jsou často nemocní a kupí se nám i zranění. Chtěl bych hráče pochválit za velmi dobrý přístup k tréninku (na trénink chodí 12-16 hráčů) a doufám, že jim to vydrží i na jaro, tak abychom ještě zkusili zabojovat a Lipovu to sportovně znepříjemnit. Další pozitivní věcí je, že 2 hráči (Pavel Loprais a Matěj Svoboda) pravidelně hrají za muže a jsou schopni se prosadit. Chtěl bych kluky pochválit za předvedené výkony a přeji jim do další kariéry jen to nejlepší. Pokud kluci udrží tu partu, chuť na sobě dál pracovat, tak jak to dělají (trénují i mimo tréninkový proces), tak právě oni by mohli v budoucnosti vrátit Vracov na pozice, kde bychom Vracov v kategorii mužů rádi viděli.

trenér dorostu –  Bronislav Chovanec

 

Sponzoři a partneři FC Vracov