Dorost zakončil podzim remízou v Lipově

Neděle 8.10.2017 v 12:45 - 8.kolo OP dorostu
FC Lipov - FKM MORAVA 1 : 1 (1:0)

STŘELCI: 5. Halíček Martin - 85. Loprais Pavel

Do Lipova jsme zajížděli potvrdit svou stoupající formu a pojistit naše umístnění mezi nejlepšími 4 celky soutěže.

Bohužel již v 5. minutě jsme dostali od aktivně hrajícího soupeře branku, což poznamenualo obraz hry na celý první poločas. Povzbuzený soupeř hrál velmi dobře, napadal naši rozehrávku a získané balóny posílal kolmo dopředu na nabíhající útočníky, kteří naší obraně a brankáři dost zatápěli. My jsme si za celý první poločas vypracovali spíše ojedinělé šance, z nichž největší spálil Pavel Loprais, který šel po krásné průnikové přihrávce sám na brankáře, ale jeho zakončení bylo nedůrazné. Do šaten se tak odcházelo za stavu 1:0 pro domácí.

Co si hráči řekli s trenérem v šatně nevíme, ale od začátku druhého poločasu bylo na našich hráčích vidět, že se s výsledkem nechtějí smířit. Postupně jsme soupeře začali přehrávat a na naši polovinu jsme ho pouštěli jen ojediněle. Naše střely byly však nepřesné a ve dvou případech soupeři pomohlo dokonce břevno. Soupeř hrozil už jen z ojedinělých protiútoků, z nichž ale především ten v 70. minutě, kdy šli 2 útočí hráči na jednoho našeho obránce vypadal velmi nebezpečně. Naštěstí skvěle zasáhl brankář David Klajba a udržel tak naše naděje na dobrý výsledek. S blížícím se koncem zápasu jsme všechny síly vrhli do útoku, hráli jsme už jen na 3 obránce a tento tah našemu trenérovi vyšel. V 84. minutě byl cca 3 m před šestnáctkou faulován jeden z našich hráčů. Marek Sochor tvrdou střelou z trestného kopu orazítkoval spojnici tyče a břevna, k odraženému balónu se dostal Pavel Loprais a pohotovou střelou vyrovnal na 1:1.

Konec zápasů byl velmi nervózní a rozdroben spoustou faulů, které bohužel rozhodčí často přehlížel, ale na výsledku se již nic nezměnilo.

Za získaný bod jsme rádi, ale kdybychom i v prvním poločase předváděli hru tak, jako v závěru utkání, mohli jsme si odtud přivézt bodů i více.