22.8.2017 | Obecné, Sezona 17/18

Dorost začal sezónu prohrou v Dambořicích

Neděle 20.8 v 14:15 - 1. kolo OP dorostu
TJ Sokol Dambořice - FKM MORAVA 6:2 (3:0)

STŘELCI: 10. Čujan Radek, 25. Jankůj Filip, 42. Jankůj Filip, 65. Duroň Adam, 69. Vahala Marián, 88. Hanák Milan - 53. Štěpánek Hynek, 58. Štěpánek Hynek

Dorost vstoupil do nové sezóny s poměrně širokým kádrem, jehož jádro je tvořeno hráči, kteří už za sebou mají nejméně jednu sezonu v této kategorii a tak logicky pomýšlí na umístnění v popředí tabulky.

Bohužel již v prvním zápase sezóny v Dambořicích přišla pro tým chladná sprcha v podobě výsledku 6:2.

Výsledek možná až příliš krutý vzhledem k celkovému obrazu zápasu. Především v začátku druhého poločasu jsme soupeře zatlačili na jeho polovinu a během 10 minut jsme dokázali snížit z 3:0 na 3:2 a  věřili, že zápas zvládneme otočit.

Ale to by jsme museli mít jinou produktivitu v proměňování šancí a také daleko pevnější a sehranou obranu. Tým nemá útočníka, který by se nebál vystřelit ze střední vzdálenosti či zakončit přímo z přihrávky. Snaha dotlačit balón až na brankovou čáru, prokličkovat se individuálně přes 3 obránce, příliš dlouhé zpracování přihrávek – to jsou faktory, které pohřbívají většinu našich šancí. Chybí nám jednoduchost a přímočarost.

A nechceme-li prohrávat, nemohou si naši obránci či záložnící dovolit nahrávat soupeřovým útočníkům do volného prostoru před vlastní bránu, či ztrácet míč v osobních soubojích. Hra tělem a důsledné pokrytí míče jsou věci, na kterých musí naši obránci zapracovat.

Ale nic ještě zdaleka není ztraceno. Byl to jen nepovedený první zápas sezóny, ze kterého by jsme si měli vzít poučení. A v dalších zápasech neopakovat takové chyby, které bohužel v tom prvním byly hodně vidět.

Sponzoři a partneři FC Vracov