24.4.2017 | Obecné, Sezona 16/17

Dorost v Lipově potopily především vlastní chyby

Neděle 23.4.2017 v 13:45 - 16. kolo Okresního přeboru dorostu
Sokol Lipov - FKM Morava 4 : 0 (4:0)

STŘELCI: 4. Dohnal Nikolas, 12. Čerešňák Martin, 40. Čerešňák Martin, 44. Halíček Martin

Hrstka diváků v Lipově sledovala opticky vyrovnané utkání, které už během první půle rozhodly především hrubé chyby našeho celku.  A protože jsme si i přes zlepšený výkon v druhém poločase nedokázali vytvořit žádnou vyloženou šanci ke skórování, skončilo utkání jednoznačným výsledkem ve prospěch domácích.

První gól padl již ve 4. minutě po hrubce v rozehrávce od vlastního pokutového území, kdy jsme míč odevzdali přímo na kopačku domácímu útočníkovi, který nezaváhal. 1:0. A když jsme pak pouhých 8 minut poté nedokázali ubránit rohový kop, prohrávali jsme už o 2 góly. Pak se sice hra ve středu pole opticky vyrovnala, ale v útoku jsme dopláceli na naši největší slabost a to přesnost a správné načasování finální přihrávky. A když už přece jen přihrávka našla svého adresáta, tak si ji naši hráči nedokázali zpracovat a míč bez boje odevzdali soupeři.

Těsně před koncem poločasu soupeř rozehrával cca z 20 metrů přímý volný kop  a pěknou střelou zaslouženě zvýšil už na 3:0. A minutu před odchodem do kabin po hezkém kolmém vysunutí domácího útočníka a dalším nedorozumění v naší obraně jsme prohrávali už o 4 góly.

V druhém poločase jsme přežili počáteční tlak domácího celku a následně jsme získali mírnou územní převahu. Chlapcům nešlo upřít snahu, ale protože  naše hra trpěla stejně jako v prvním poločase množstvím nepřesností v přihrávkách a ve finálním zpracování míče, skóre se už do konce zápasu nezměnilo.