1.10.2018 | Obecné, Sezona 18/19

Dorost se po 2 vítězstvích stále drží na druhé příčce

Pátek 28.9. v 16:00
FKM MORAVA - KEN veselí n. Moravou 5 : 0 (1:0)
STŘELCI: 44. Vrážel Patrik, 66. Goliáš Darek, 75. Loprais Pavel, 80. Půček Karel, 86. Fridrich Filip

Neděle 30.9. ve 12:45
TJ JIskra Strážnice - FKM MORAVA 0 : 2 (0:2)
STŘELCI: 16. Loprais Pavel, 27. Loprais Pavel

Dorostenci dostali po 10 dnech od nečekané remízy ve Vnorovech možnost si se stejným soupeřem zahrát znovu, tentokráte v domácím prostředí. Od samého začátku na nich byla vidět chuť toto zaváhání napravit. Po celý první poločas jsme byli aktivnější, ale zahazovali jsme jednu vyloženou šanci za druhou. Někdy jsme až příliš složitě kombinovali před pokutovým územím, jindy nás zklamalo zpracování míče nebo zakončení. Když už to vypadalo, že se do kabin půjde stále se stavem 0:0, tak po levém křídle unikl Ladislav Menšík a  přesnou přihrávkou podél brankové čáry vybídl Patrika Vrážela ke skórování. Ten nezaváhal a vedli jsme 1:0.

Druhý poločas pokračoval přesně v duchu prvního. Vytvářeli jsme si tlak, ale nedařilo se nám akce dotáhnout do finální fáze. Zlom nastal až v 66. minutě, kdy po rohovém kopu Pavla Lopraise se do odkryté branky hlavou trefil Darek Goliáš. Tato branka nás konečně uklidnila,  což se projevilo i na hřišti. Zpřesnily se přihrávky a naše akce byly nebezpečnější. Na 3:0 zvyšoval v 75. minutě Pavel Loprais a čtvrtou branku soupřovi nadělil v 80. minutě rychlonohý Karel Půček. Nejhezčí moment zápasu se pak zrodil v 86. minutě, kdy Ondřej Zmeškal centrem přesně našel na levé straně připraveného Filipa Fridricha a ten přímo z voleje nechytatelnou střelou pod břevno pojistil naše vítězství na konenčných 5:0. Tento gól byl tedy nejen lahůdkou pro oko diváka, ale také hezkou tečkou za celkově vydařeným zápasem.

Kaňkou na zápase bylo naopak nepříjemné zranění Tomáš Bílého, který byl již v prvním poločase při svém sólovém průniku faulován soupeřem tak, že po pádu na trávník došlo k vykloubení ramene. Jako jeden z klíčových hráčů bude týmu chybět nejméně 3 – 4 týdny a pravděpodobně i v nejdůležitějším zápase podzimu s dosud vedoucím týmem FC Lipov.

Už za 3 dny, v neděli 30.9., dorostenci znovu nastoupili k soutěžnímu utkání, tentokrát ve Strážnici. V utkání jsme záhy potvrdili roli favorita, když v 16. minutě jsme šli do vedení 1:0. Rohový kop Pavla Lopraise si nešťastně srazil do brány domácí obránce. Soupeř se po většinu poločasu jen bránil. Bohužel však při ojedinělém protiútoku se útočící domácí hráč střetl s naším vybíhajícím brankářem, kterým byl v tomto utkání Jenda Mezihorák,  tak nešťastně, že musel z utkání se zraněním odstoupit. Nahradil ho připravený David Klajba, který však nemusel díky spolehlivé obraně dirigované Matějem Svobodou  a s velkým přehledem hrajícím Jakubem Fornůskem řešit žádné složité situace. Ve 27. minutě jsme zvýšili naše vedení na 2:0, kdy po přesné přihrávce podél brankové čáry a zakončoval z bezprostřední blízkosti opět Pavel Loprais. I přes spoustu dalších šancí a několik dalekonosných pokusů Filipa Vrážela jsme už v prvním poločase další branku nepřidali.

Důležité pro nás bylo nejen konečné vítězství, ale i to, že jsme v tabulce udrželi stále ještě hratelný odstup na první FC Lipov.

Sponzoři a partneři FC Vracov