4.5.2017 | Obecné, Sezona 16/17

Dorost proti lídrovi tabulky neuspěl

Sobota 29. 4. 2017 14:15 - 17. kolo Okresního přeboru dorostu
FKM MORAVA - Baník Lužice 1 : 4 (0:1)

STŘELCI: 61. Kozák Roman - 22. Svoboda Jarek, 69. Baják Michal, 83. Kutra Vít, 87. Kutra Vít

Do Vracova přijel vedoucí tým Okresního přeboru dorostu TJ Lužice. Že to nebude lehký zápas bylo zřejmé nejen z jejich postavení v tabulce, ale také ze složení týmu, ve kterém je oproti našemu týmu výrazně více starších a zkušenějších borců.

Přesto jsme disciplinovaným výkonem, především v obraně, dlouho bránili nerozhodný stav i když soupeř držel míč na svých kopačkách podstatně více času než naši borci. Naše ojedinělé pokusy o útok končily, jak už je bohužel zvykem, buď nepřesnými finálními přihrávkami nebo špatným zpracováním míče. Odchod do šaten za stavu 0:1 nám ale přece jen dával naději, že nic ještě není ztraceno.

A skutečně se nám podařilo v 62. minutě zásluhou Romana Kozáka a jeho pohotové dorážky vyrovnat a zdálo se, že by jsme si z tohoto utkání přece jen nějaký bod do tabulky mohli připsat. Tato naděje netrvala dlouho. O 8 minut později jsme si totiž nepohlídali náběh hostujícího útočníka Michala Bajáka, který pohodlně zvýšil na 2:1. I nadále jsme bojovali alespoň o vyrovnání, ale finální zakončení útoku se nám předvést nepodařilo. Naopak soupeř těsně před koncem zápasu 2 góly definitivně rozhodl o svém vítězství.