25.9.2017 | Obecné, Sezona 17/18

Dorost porazil Vacenovice nečekaně vysokým rozdílem

Neděle 24.9.2017 v 13:15 - 6. kolo OP dorostu
SK Vacenovice - FKM MORAVA 0 : 10 (0:3)

STŘELCI: 4. Polanský Tomáš, 10. Kozák Roman, 12. Hroudný Josef, 53. Novotný František, 65. Bílý Tomáš, 68. Polanský Tomáš, 71. Loprais Pavel, 76. Štěpánek Hynek, 81. Bílý Tomáš, 82. Loprais Pavel

Do tohoto zápasu jsme šli, vzhledem k předchozím výsledkům obou mužstev, jako mírný favorit a svou roli jsme začali naplňovat od samého začátku.

Soupeře jsme zatlačili na jeho polovinu a během prvních 5 minut jsme si vybojovali 3 rohové kopy. A právě po rozehrání třetího rohového kopu se podařilo Tomáši Polanskému dopravit odražený balón do domácí sítě a šli jsme do vedení 1:0.  A netrvalo ani 5 minut a bylo to již 2:0. To Roman Kozák vyslal zhruba z 20 metrů z pravé strany tvrdou přízemní střelu a ta k překvapení domácího brankáře zapadla přesně k levé tyči jeho branky. Skvělou úvodní čtvrthodinku našeho mužstva završil o další 3 minuty později přesnou hlavičkou Josef Hroudný. Ale pak se situace změnila. Místo toho, aby jsme i nadále aktivní hrou kontrolovali zápas, jsme začali vypouštět osobní souboje, nedostupovali jsme protihráče a soupeř, hrající od 19. minuty jen v 10-ti, nás zničehonic začal přehrávat, Po jedné z šancí můžeme jen poděkovat brankáři Davidu Klajbovi, že jeho tvrdou střelu dokázal vytáhnout na tyč, neboť kdoví, koho by ta branka vyburcovala více.

Naštěstí se náš tým, zřejmě po poločasové domluvě od trenéra,  vrátil zpět ke své aktivní hře a postupně jsme dokázali domácí znovu zatlačit na jejich vlastní polovinu. Naše rostoucí převaha se projevila v 53. minutě, kdy z bezprostřední blízkosti doklepl odražený míč do sítě František Novotný. Soupeř se sice ještě chvíli snažil s tímto stavem něco udělat především dlouhými nákopy za naši obranu, ale jeho útočníci už neměli fyzický fond na to, aby tyto balóny dobíhali. Na 5:0 zvyšoval v 65. minutě Tomáš Bílý a protože soupeř v té době už fyzicky definitivně odpadl, změnil se závěr zápasu v exhibici. Další góly přidali Tomáš Polanský, Hynek Štěpánek, Pavel Loprais, Tomáš Bílý a znovu Pavel Loprais.

Věříme, že tento výsledek naše borce správně namotivuje a svoji zlepšenou formu potvrdí i v následujícím zápase, který se hraje hned ve čtvrtek 28.9. v 10:30 ve Vracově. Přijďte je povzbudit.