18.4.2017 | Obecné, Sezona 16/17

Dorost porazil poslední Kostelec jednoznačně 10:1

Neděle 16.4. 13:45 hřiště Vlkoš
FKM MORAVA - SK Kostelec 10 : 1 (7:0)

STŘELCI: 13. Loprais Pavel, 17. Hofírek Tomáš, 20. Bílý Tomáš, 24. Novotný František, 32. Půček Karel, 33. Hofírek Tomáš, 42. Goliáš Darek, 57. Novotný František, 78. Bílý Tomáš, 81. Goliáš Darek - 67. Penc Karel

Po nepovedeném domácím utkání s Dambořicemi si naši dorostenci spravili chuť v utkání s posledním týmem Okresního přeboru dorostu – SK Kostelec.

Od začátku utkání jsme hráli aktivně a zatlačili jsme soupeře na jeho vlastní polovinu. Bylo jen otázkou času, kdy se náš vytrvalý tlak a přece jen lepší fotbalový projev přetaví v první branku utkání. Tu nakonec ve 13. minutě  po přímém kopu a následné dorážce míče, který hostující brankář neudržel v náručí, vsítil Pavel Loprais. A protože oproti minulém utkání se nám i nadále více dařila kombinace a přihrávky častěji nacházely své adresáty, než tomu bylo v minulém utkání, skóre se dále navyšovalo a poločas jsme nakonec uzavřeli na čísle 7:0.

Ve druhém poločase se projevilo určité uspokojení z výsledku a tempo hry polevilo. Také snaha některých našich hráčů zapsat se mezi střelce za každou cenu vedla k tomu, že jsme začali zbytečně ztrácet míče. K tomu jsme se přestali poctivě vracet zpět a tak není divu, že se i soupeř několikrát dostal k nebezpečnému zakončení. Přesto jsme utkání bez problémů dovedli k víteznému konci s celkovým skóre 10:1.

Celkově byla naše hra opoti minulému utkání uspořádanější a přesnější. Ale je třeba si uvědomit, že zásluhu na tom měl i hodně slabý a nedůrazný soupeř, který nám nechával na zpracování míče i na přihrávku dostatek času. Pokud se celkově naše hra nezrychlí a nezpřesní, tak proti soupeřům z horní poloviny tabulky, jako je například náš příští soupeř Lipov,  to budeme mít i nadále velmi těžké.

 

Sponzoři a partneři FC Vracov