18.9.2016 | Obecné, Sezona 16/17

Dorost porazil Lipov 9:1

Sobota 17.9. - 4. kolo OP dorostu
FKM Morava - Sokol Lipov 9 : 1 (4:1)

STŘELCI: 9. Kozák Roman, 20. Kozák Roman, 35. Loprais Pavel, 40. Bílý Tomáš, 50. Kozák Roman, 52. Sochor Marek, 60. Hofírek Tomáš, 71. Kozák Roman, 80. Chytil Kamil - 38. Halíček Martin

Dorost se poprvé v sezóně představil divákům ve Vracově a bylo to představení velmi úspěšné.

Hrálo se na mokrém terénu a i během zápasu místy zapršelo. Od začátku zápasu si naši chlapci svou aktivitou a bojovností vytvářeli šance a v  9. minutě jsme šli brankou Romana Kozáka zaslouženě do vedení. O 11 minut později stejný hráč po nezištné přihrávce Pavla Lopraise zvyšoval už na 2:0. Soupeř, který hrál celý zápas v 10 a bez možnosti střídat, se snažil hrát na rychlé brejky, ale naše defenzíva dirigovaná Dušanem Formánkem pracovala velmi dobře a všechny snahy o rychlý protiútok dokázala zastavit. V 35. minutě si oba naši útočníci zopakovali předchozí spolupráci jen s tím rozdílem, že tentokrát přihrával Roman Kozák a na 3:0 zvyšoval Pavel Loprais. Ve 38. minutě po rychlém rozehrání standardní situace se sice soupeři podařilo snížit, ale už za 2 minuty jsme si třígolové vedení vzali zpět pohotovou střelou Tomáše Bílého.

Ve druhém poločase se postupně začala projevovat větší fyzická únava soupeře pramenící z nemožnosti střídat a naši hráči toho náležitě využívali. Dostávali se stále častěji do gólových šancí, z nichž postupně Roman Kozák, Marek Sochor, Tomáš Hofírek a Kamil Chytil zvýšili až na konečných 9:1  Na závěr snad jen konstatování, že pokud by jsme dokázali proměnit všechny naše vyložené šance, mohl by být výsledek klidně i dvouciferný.

Velké poděkování za výborný výsledek patří také našemu brankáři Davidu Klajbovi, který nastoupil k zápasu i se zraněným palcem a předvedl obětavý a spolehlivý výkon.