15.4.2019 | Obecné, Sezona 18/19

Domácí zápas s Těmicemi skončil remízou

Sobota 13.4. v 15:30
FC VRACOV - Sokol Těmice 2 : 2 (1:2)

STŘELCI: 17. Říha Lukáš, 60. Říha Lukáš - 24. Večeřa Libor, 31. Večeřa Libor

Těmice přijely s hráči, kde na soupisce bylo zapsáno devatenáct mužů a realizační tým tvořili vedoucí mužstva, trenér a dva asistenti. To všechno před začátkem zápasu ukazovalo na to, že dnes to nebude jednoduché.

Soupeř, který nám v podzimní části sebral body, vypadal vážně odhodlaně i dnes. Začali jsme aktivněji a do vedení jsme šli díky krásné přihrávce Vítě Říhy, kdy bratr Lukáš si seběhl z pravé strany a prostřelil gólmana Těmic křižnou střelou k tyči. Ovšem nechali jsme se ukolébat vedením a za necelých 10 minut se stejná situace opakovala i na druhé straně, kdy do naší zaskočené obrany běžel sám na Adama Zálešáka hráč hostujícího mužstva a našeho brankáře střelou po zemi prostřelil. Byl to moment, který naše hráče natolik zaskočil, že se z něj nevzpamatovali a tak do poločasu Těmice přidaly ještě jednu branku. Poločas tedy končil pro nás nepříznivým stavem 1:2.

Věděl sem že máme na víc a klukům jsem věřil. V kabině proto nebylo potřeba zvyšovat hlas, ale jen spíš uklidnit emoce, které v některých celkem zbytečně doutnaly. Ve druhé půlce si troufám tvrdit, že jsme měli více ze hry. Akce se množily, rohy či standartní situace a dlouhé auty Kuby Nygrýna na půlce soupeře chtělo jen využít. Po 15. minutách skóruje a srovnává Lukáš Říha, kdy po jedné standardní situaci se ve skrumáži dokázal nejlíp zorientovat a prostřeluje všechno co mu stálo v cestě. 2:2

Co říct o zápase dál? Šancí jsme měli na tři zápasy, chlapy jsem poprvé v jarní části viděl bojovat, ovšem štěstí se přiklonilo na stranu Těmic. Vítězný gól už jsme nedokázali přidat. Škoda.

Přál bych si, aby si už konečně někteří uvědomili, jak důležité jsou tréninky. Je to pořád jak na kolotoči, nejsme sehraní a nedokážeme uklidnit hru. Pořád se dereme za každou cenu dopředu, schází mezihra a uklidnění ve fázích kdy vedeme. Adam Zálešák nás dokáže podržet a v útoku máme momentálně nejlepšího střelce III.A třídy. I v záloze máme šikovné borce, ale jen to chce více klidu při zpracování a přihrávce. Někdy mě to přijde, že se bojíme a jsme na míči zbytečně nervózní. A to přisuzuji právě tomu, že nám chybí společné tréninky.

Bereme bod za remízu, jsme aktuálně třetí s 32 body. Jen o skóre nás přeskočily Násedlovice. Svět nekončí a já za sebe můžu říct, jsem spokojený. Ale vím že jsem měli a máme na víc.

Díky…

Čeká na nás těžký zápas na Velikonoce ve Vlkoši.

Radek Zajac

Sponzoři a partneři FC Vracov