30.5.2022 | Obecné, Sezona 21/22

Domácí zápas s Nesytem Hodonín nám přinesl jen jeden bod

Sobota 28.5. v 14:30

FC VRACOV - Nesyt Hodonín 2 : 2 (1:1)

STŘELCI: 35. Říha Lukáš, 59. Říha Lukáš – 43. Hruška Jan, 84. Chramosta Petr
ŽLUTÉ KARTY: —

Zápas jsme začali dobře, máme převahu, kombunujeme a vytváříme si šance. Ve 35. min ujímáme vedení v zápase. Branku střílí Lukáš Říha po centru Filipa Vrážela, kterému nahrával Marek Žandovský. Ve 43. min nás ale hosté trestají. Ještě před půlící čarou se  útočník Nesytu po přihrávce Pavla Lopraise dostává mezi Marka a Darka a vyráží do brejku. Zastavit ho mohl ještě Matěj Svoboda, který ale udělá chybu a osamocený útočník míří přesně k tyči, kde Adam nedosáhl.  Poločas končí 1:1.

Ve druhém poločase chceme samozřejmě strhnout vedení  na naši stranu a provádíme změny v sestavě. Už v  první minutě druhého poločasu se propadlý balón dostává k Lukášovi Říhovi, který ale míjí. Stupňujeme tlak, další branku měl na noze Víťa Říha, ale gólman nohama vyráži na roh! Kopeme následně tři rohy, ale nic z nich nevytěžíme. Další tutovku měl na noze Marek, ale opět trefuje mimo tyče. Tlak ve třech minutách a těch nevyužitých šanci je až až. Další naši šanci v 58. min už Lukáš  využije, když vybojuje míč na šestnáctce a trefuje s přehledem levou k tyči, Konečně vedeme 2:1. Ale je nutné podotknout, že naše vedení mělo v této době být daleko vyšší. Zakončení našich slibných akcí je prostě jedním slovem zklamání. Hosté mohli trestat po opětovné chybě Matěje, kdy přihrávku na Darka Goliáše vystihnul rychlonohý útočník a při brejku ho vychytal Adam a poradil si i s následnou dorážku druhého z utočníků. Nakonec však stejně inkasujeme. V 84. min hosté přesnou střelou k tyči vyrovnávají na 2:2 a tímto výsledkem zápas i končí.

Měli jsme více ze hry, ale co je to platný, když se dělají chyby. Nějaké rohy a cca tři gólovky, které nedokážeme proměnit v góly. Brankář hostů perlil.

Co víc chtít? Máme více šancí, jsme lepší, ale produktivita mizerná. Velké zklamání. Fotbal pro nezávislého diváka byl obstojný na obou stranách. Nás, při naší mizerné produktivitě, dnes i nesčetněkrát v sezóně podržel Adam Zálešák.  A já si kladu otázku čím to je, proč kluci na trávníku při zápase jsou zbytečně nervózní a děláme školácké chyby. Mrzí to o to víc, když vidíte, že  Jirka Kudlík ve 44 letech lítá po hřišti, burcuje ostatní a mladí se zbytečně vztekají a nevěnují se hře. Nemůžete nikomu nic říct, kritika se prostě nebere a každý se hned urazí.  Jsem hodně zklamaný.

Ale do Mikulčic v sobotu 4.6. chci, abychom jeli jednoznačně pro tři body.

Zaja

Sponzoři a partneři FC Vracov