8.10.2018 | Obecné, Sezona 18/19

Domácí zápas mužů s Baníkem Lužice jsme vyhráli 3:0

Sobota 6.10.2018 - 15:00
FC VRACOV - Baník Lužice 3 : 0 (1:0)

STŘELCI: 37. Říha Lukáš, 66. Mezihorák Ivo, 79. Říha Lukáš

Něco málo k Lužicím.

Tým nastoupil v sestavě, se kterou bych si dokázal představit pokračovat i v jarní části přesto, že vím, že nám stále schází lepší účast na trénincích. Máme totiž v základu šikovné fotbalisty, ale jen si to musí sami uvědomit, že bez tréninků se zlepšovat nejde. Je to pořád dokola, schází nám fyzička a herní jistota. Někdy je to zase tak, že čím víc chcete, tím víc se nedaří. A tak nějak to vypadalo i v prvním poločase. Nepřesné přihrávky a nedůraz v osobních soubojích, spousta ztracených balónů hlavně ve středu hřiště, kdy mně místama připadalo, že si někteří myslí, že se soupeř porazí sám.

Do kabin se šlo za stavu 1:0, kdy 8 minut před koncem poločasu rozvlnil síť náš nejlepší střelec Lukáš Říha. V kabině pak bylo na všech hráčích znát, že jsou z dosavadního výkonu a odvedenou hrou zklamaní a v druhém poločasu by se chtěli zlepšit. Z toho mám dobrý pocit. Když se navzájem v kabině během diskuze doplňují a podporují, jde cítit atmosféru, kterou musí mít tým, který chce i z minima vytěžit maximum a vítězit.

Šance ve druhém poločase se tvořily na obou stranách a v několika šancích nás svými výbornými zákroky podržel Adam Zalešák. Celkově jsme ale byli lepší týmem my, a bylo jen otázkou času, kdy nám některá z přímočaeých akcí vyjde. To se stalo když utekl a zúročil práci celého týmu Ivo Mezihorák, který dostal přesnou přihrávku za obranu a po sprintu od půlky hřiště udělal nakonec ještě  kličku do protipohybu brankáře a zavěsil. Třetí gól přidal opět Lukáš Říha a tak tři body zůstávají doma.

V bilancí s ostatními máme nejlepší zápasy v domácím prostředí, což mě těší. Čeká nás Domanín, kde to bude nejen o fotbalových dovednostech, ale také o boj psychiky a disciplíny. Za Domanín totiž hrají dva naši bývalí hráči a spousta kluků se zná, takže uvidíme, kdo se s tím líp popere a vyrovná.

Sponzoři a partneři FC Vracov