20.5.2019 | Obecné

Další vysoké vítězství mužů, tentokrát nad Rohatcem

Sobota 18.5.2019 v 17:00
TJ Slavoj Rohatec - FC VRACOV 2 : 12 (2:6)

STŘELCI: 43. Odehnal Vilém, 45. Snášel David - 5. Svoboda Matěj, 6. Říha Lukáš, 8. Žandovský Radek, 11. Žandovský Radek, 32. Říha Lukáš, 36. Mlček Rostislav, 58. Říha Lukáš, 61. Říha Vít, 67. Říha Lukáš, 68. Říha Lukáš, 76. Kaiser David, 83. Žandovský Radek
ŽLUTÉ KARTY: 49. Gerstberger Lukáš, 67. Tomšej Vít, 70. Trs David - 67. Vondryska Luboš

Rosťa Mlček řádil, připravil v prvním poločase čtyři gólové přihrávky, a řekl bych, že i díky jemu si držíme formu z posledních zápasů. To co naběhá tenhle chlap, je vážně obdivuhodné. Možná jsme našli dva chlapy, kteří budou do budoucna ve středu zálohy. Tím chci říci, že na začátek zápasu nastoupil opět s Rosťou ve středu zálohy Matěj Svoboda a tahle variata se mi moc líbí. Škoda jen, že se pořád nezapojuje Filip Vrážel, který sice slíbí, že přijde na zápas a pak ani nezvedá telefony. To mě berou pak všechni čerti. Nakonec jsme to zvládli s nadhledem i ve třinácti. Rezerva Rohatce sice schytala šest branek za první poločas, ale nikdo by se nemohl divit, kdybychom prohrávali už v osmé mimutě, kdy i Rohatec si vytvořil docela slibné šance, které naštěstí Adam Zálešák zlikvidoval.

Tak tedy – začali jsme opět tak, jak nám soupeř umožňoval. Překvapivě jsme po jedenácti minutách vedli o čtyři góly a postupně jsme přebírali otěže zápasu. Jako první se střelecky prosadil Matěj Svoboda, pak Lukáš Říha a dvakrát Radek Žandovský. V první půli se podruhé trefil také a šestou branku přidal zaslouženě Rosťa Mlček. Přesto i Slavoj si vytvořil brankové příležitosti aa ještě před přestávkou udeřil dvěma góly.

O poločase jsme si vytkli pár věcí, kluci si sebekriticky sáhli snad i do svědomí  a po přestávce jsme přidali dalších šest branek. Tři góly zaznamenal Lukáš Říha, který suverénně vede tabulku střelců se 32 góly, hattrick zkompletoval Radek Žandovský po krásné přihrávce Šimona Lopraise a po jedné brance si dále zapsali David Kaiser a Vít Říha. I přes vysoké skóre z posledních dvou zápasů je třeba zůstat nohama na zemi, protože tolik příležitostí, které nám nabídli naši poslední soupeři, v následujícím zápase proti Násedlovicím určitě nebudeme mít.

V tabulce jsme udrželi třetí místo a Následovice nám utíkají o 6 bodů.  Tak chci věřit, že na domácí utkání o druhý flek přijde co nejvíce diváků a fanoušků, kteří nás podpoří. Zbývají odehrát už jen tři kola a tenhle zápas hodně napoví, kdo nakonec skončí druhý a kdo třetí

Radek Zajac

Sponzoři a partneři FC Vracov