Neděle 18.9.2016 3. kolo OS mladší přípravky
MiRaVa "B" - FKM Morava "B" 8 : 14 (2:6, 3:5, 3:3)

Filip Fridrich 5+1, Jonáš Žalčík 3+0, Antonín Vašíček 2+1, Viktor Lunga 1+1, Dominik Blahůš 1+0,

ročník 2008: Jonáš Žalčík (brankář 3/3),
ročník 2009: Filip Fridrich, Antonín Vašíček, Viktor Lunga, Dominik Blahůš, Ondřej Kudláč, Viktor Mička
ročník 2010: Jonáš Mívalt (brankář 1+2/3), Jáchym Baťka

Trenéři: Mira Mívalt, Martin Londin

Komentář trenéra:

V neděli dopoledne nás čekalo malé derby v nedalekých Miloticích. MiRaVa je soupeř se kterým se celkem pravidelně potkáváme i v přátelských zápasech, družstvo mají věkově poskládané přibližně jako my, naši borci jsou na svůj věk urostlí a silní, soupeř má děti zase šikovné a běhavé a tak zápasy bývají velmi vyrovnané.

Tentokrát jsme začali výborně – 3x se prosadil rychlý Filda Fridrich a 2x po úniku po levé straně tvrdou střelou Jonášek Žalčík, z dorážky se ještě trefil Domča Blahůš, soupeř jen korigoval na 2:6. Ve druhé třetině jsme byli i dále lepším týmem, ale zápas už byl vyrovnanější, všichni se dále snažili a bojovali. Jonášek Mívalt v bráně dobře chytal i rozehrával pěkné akce, v obraně hrál výborně Viki Lunga. Spoustu těžkých soubojů svedli Ondra Kudláč, Jáchym Baťka i Viktor Mička, snažili se i Domča s Tondou, Filda mě potěšil, že si zkusil několikrát úspěšně zasekávačku a po druhé třetině jsme vedli 5:11. Na poslední třetinu se postavil do brány Jonášek Žalčík a nevedl si vůbec špatně – dostal sice tři branky, ale předvedl i pěkné zákroky a i rozehrávka mu celkem šla. Jonášek Mívalt zase řádil v útoku a nebýt nepřesné koncovky mohl se prosadit více než jednou. Ondra Kudláč si dvěma gólovými nahrávkami zajistil titul nejlepšího nahrávače zápasu a na tréninku má za odměnu ode mě pendrek, hlavně jeho rozehrávka z autu přesně Tondovi na nohu a Tondova pohotová střela do šibenice – no paráda – tady se ukázalo, že páteční střelecký trénink nese ovoce. A protože se snažili a bojovali nejen naši borci, ale taky kluci soupeře tak poslední třetina byla herně nejvyrovnanější a skončila zaslouženou remízou 3:3.

Konečný výsledek není až tak důležitý, jako to, že opravdu dnes všichni makali naplno a úplně každý z hráčů si připsal branku nebo asistenci, bojovali a hráli jsme dnes jako tým. A co mě nejvíc potěšilo je, že děti předvedly i některé věci které zkoušíme na tréninku… paráda a jen tak dál.